Zpět na » Serie A » Pogba, Di Maria, Kostič: Rýsuje se zcela nový Juventus

Serie A - Pogba, Di Maria, Kostič: Rýsuje se zcela nový Juventus

Pogba, Di Maria, Kostič: Rýsuje se zcela nový Juventus © goal.com - Pogba Pogba bude klíčovým hráčem Juventusu v následující sezóně

2

Líbilo se

12.06. - Trenér Allegri žádal po vedení klubu, aby měl na počátku letní přípravy k dispozici kompletní tým. A nejvyšší představitelé Juventusu, v čele s Pavlem Nedvědem, se snaží splnit veškeré požadavky hlavního trenéra. Pogba je jistotou, Di Maria žádá více času a fanoušci bianconeri vyhlíží s nadějí letní přípravu.

S počátkem července začne „domácí“ letní příprava Juventusu. Piemontský klub jako již tradičně neopustí tréninkové centrum Vinovo, kde má veškeré pohodlí a kde se bude připravovat na Letní tour po spojených Státech. Tady Juventus prověří dvě přátelská utkání s Barcelonou a Realem Madrid, není tedy na co čekat. Max Allegri potřebuje mít tým plný nových tváří kompletní se začátkem letní přípravy.

Juventus s novou tváří, která budí plno očekávání, závisí na sedmi klíčových mužích. Od Pogby přes De Ligta až po Rabiota s Moratou. Tým by pak vhodně měli doplnit mladí nadějní hráči, kteří září v reprezentačním dresu: Nicolo Rovella, Federico Gatti.

Pogba

Chobotnice Paul je velmi blízko svému druhému působení v Juventusu. Jednání ohledně francouzského záložníka jsou v nejpokročilejším stádiu. Pogba si vybral Juventus, aby se po letech strávených v Manchesteru United vrátil ke svému milovanému publiku. Mezi Paulem a vedením klubu existuje dohoda, která záložníkovi přinese včetně všech bonusů 10 milionů eur čistého.

Čísla podstatně nižší, než na jaká byl zvyklý Pogba v Premier League a která by mu mohlo nabídnout PSG, ale menší příjem by měl být kompenzován marketingovým obrazem (Pogba by měl být hlavní tváří Juventusu v příští sezóně) a bonusy při podpisu smlouvy.

Juventus a hráčův agent zvažují čtyřletou smlouvu, která je nyní nejpravděpodobnější variantou a z Pogby by tak udělala hráče bianconeri „na doživotí“. Jedinou neznámou je tak datum oznámení Pogbova přesunu do Turína, je možné, že bude korespondovat s uveřejněním dokumentu Pogmentary, ale také se tak může stát až na konci měsíce, kdy vyprší Paulova smlouva v Manchesteru United.

Di Maria

Je jasné, že ultimátum Juventusu, které klub předložil Di Mariovi, se změnilo na „penultimatum“, jak už to při obchodován bývá. Argentinský reprezentant se k nabídce Juve nevyjádřil, také ale jednání nezavřel dveře. Na Di Maria se vyplatí si počkat, věří vedení turínského klubu.

Před několika dny se hovořilo o poslední nabídce ve stylu ber nebo nech být, ale ani poté se fanoušci žádného výsledku nedočkali. Pro čtyřiatřicetiletého Argentince je působení v Turíně lákavou nabídkou a tak i Juventus pochopil, že musí dát hráči prostor na rozmyšlenou.

Vzdálenost, kterou se zatím nepodařilo překlenout, tvoří rozdílný požadavek na výši platu a délku smlouvy. Di Maria žádá jednoletou smlouvu s platem 7,5 milionů eur. Bianconeri nabízí 7 milionů eur, ale dvouletý kontrakt, aby tak mohli využít dekretu o růstu a vynaložené finance částečně umořit na daních.

Kostic

Fili Kostič se během reprezentačního srazu tajuplně usmíval při otázkách ohledně své možné budoucnosti v dresu Juventusu. O tom, že je srbský útočník v hledáčku Juventusu už delší dobu, není nikdo na pochybách. A i samotný hráč je již nalazen na italskou notu a to natolik, že odmítl několik nabídek Eintrachtu Frankfurt na prodloužení smlouvy.

Juventus je v kontaktu s hráčovým agentem a v zásadě již obě strany dospěly k dohodně o tříleté smlouvě s platem přibližně 2,5 milionů eur ročně. Zbývá tedy jen najít společnou řeč s bundesligovým klubem, který prozatím požaduje 20 milionů eur, ale zároveň ví, že musí hráče v letním přestupovém období prodat nebo v příštím roce odejde zcela zadarmo.

Bianconeri proto trvají na přestupu v hodnotě přibližně 15 milionů eur, kterou považují za přiměřenou kvalitě, zkušenostem a věku hráče. Filip Kostič v Juventusu bude moci hrát jako vytažené ofenzivní křídlo, klasické křídlo, případně i jako krajní obránce, byla by tedy velká škoda, pokud by se přestup nepodařilo dotáhnout do konce.

Morata

Alvaro Morata a jeho nekonečný příběh. Na konci června končí hráči dvouleté hostování v Juventusu a španělský útočník by se měl vrátit do Madridu. To je ale scénář, který nechce hráč, Juventus a vlastně ani Atlético Madrid.

Oba kluby tedy dlouho hledaly společnou řeč ohledně přestupové částky. Atlético požaduje 28 milionů eur, Juventus nabízel o třináct méně. Do hry se ale nezapojili další zájemci s výjimkou Arsenalu, který ovšem s nabídkou ve výši 20 milionů eur také neuspěl.

Reprezetnační útočník je momentálně na reprezentačním srazu a věří, že kluby do konce měsíce najdou řešení, což je v tak krátké době téměř nemožné. Nicméně v posledních dnech Atlético Madrid přišlo s návrhem, který by mohl uspokojit všechny strany. Atlético s hráčem prodlouží smlouvu, ta stávající vyprší v létě 2023 a obratem pošle Moratu na další hostování do Juventusu.

Rabiot

A nyní k hráčům, kteří již dres Juventusu oblékají. Adrien Rabiot patří ke stálicím základní sestavy Staré Dámy a trenér Allegri s ním počítá. Francouzskému záložníkovi ovšem brzy začne běžet poslední rok smlouvy a je tak na zvážení, zda hráče nezkusit zpeněžit ještě letos v létě.

Adrien nedávno prohlásil, že nemá důvod přemýšlet o tom, že by v příští sezóně hrál někde jindě, ale zároveň existují náznaky, že by budoucností v Premier League nepohrdl. Pokud přijde lákavá nabídka, Juventus ji jistě zváží, v opačném případě bude Rabiot stejně jako v uplynulé sezóně pilářem zálohy. Rabiot totiž stejně jako McKennie patří mezi „nedotknutelé“ hráče a proto si jeho jméno klidně můžeme ze seznamu odchodů vyškrtnout.

De Ligt

Matthijs de Ligt patří v týmu mezi absolutní top hráče. Nizozemský obránce dokáže změnit podobu a budoucnost defenzivy Juventusu a fanoušci bianconeri ho již vidí ve dvojici s mladíčkem Gattim. Po odchodu Giorgia Chielliniho je právě holandský obránce tím pravým mužem, který by na sebe měl převzít těžký úkol a dirigovat defenzivu, ale jeho budoucnost v Juventusu není vůbec jistá.

V posledních měsících byla několikrát otevřena jednání o prodloužení smlouvy, ale prozatím vždy ztroskotala na snížení výpovědní doložky, která v současnosti činí 120 milionů eur. De Ligt by ji chtěl dostat na úroveň 70 milionů a přestože je Juve ochotna o snížení jednat, rozhodně ne v takové míře.

I přes vysokou technickou úroveň hráče a jeho nesmírný talent bude Juventus zvažovat nabídky na jeho přestup, to ale pouze v případě, že se bude jednat o opravdu patřičné částky za dvaadvacetiletého obránce. Nizozemský hráč chce naopak po trenérovi posun do středu obrany, kde v uplynulé sezóně kvůli nasazování dvojice Chiellini - Bonucci prakticky nikdy nehrál.

Demiral

Demiralova pozice je jediná, ve které má Juventus tak trochu svázané ruce a musí jen vyčkávat. Turecký obránce strávil loňskou sezónu na hostování v Atalantě, která má nyní právo na jeho odkoupení a ještě před několika týdny se zdálo téměř jisté, že Juventus inkasuje dohodnutých 20 milionů eur.

Od té doby se ale scénář nepatrně změnil, protože Dea není přesvědčena o tom, že by pro Demirala našla v příští sezóně v sestavě místo. Záměrem Atalanty je tak odkoupení hráče pouze v případě, že by ho byla schopna obratem poslat dál a realizovat tak kapitálový zisk. Volba Atalanty se tak bude řídit jednoznačně zájmem či nezájmem třetího klubu, který by Demirala chtěl angažovat. Juventus proto musí vyčkávat, ale zdá se, že se turecký obránce na konci června vrátí na základnu do Turína.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články