Zpět na » Serie A » Paul Pogba operován nebude, na hřiště se vrátí za 5 týdnů

Paul Pogba operován nebude, na hřiště se vrátí za 5 týdnů

Paul Pogba operován nebude, na hřiště se vrátí za 5 týdnů © mirror.co.uk - Pogba v přípravném utkání Juventus

0

Líbilo se

02.08. - Lékařský tým Juventusu Turín, po konzultaci s experty ve francouzském Lyonu a několika prohlídkách, jimž byl podroben Paul Pogba, rozhodl o konzervativní léčbě kolena francouzského záložníka. Ten by se tak do hry měl vrátit již v polovině září, v utkání proti Salernitaně.

Fanoušci francouzské reprezentace i Juventusu Turín si mohou po několika dnech napětí oddechnout. Miláček tribun, Paul Pogba, nebude muset být podroben operaci. Po konzultaci s expertem z Lyonu, profesorem Bertrandem Sonnery-Cotterem, dospěl turínský klub k rozhodnutí, že záložník podstoupí konzervativní neinvazivní léčbu.

První tři týdny stráví hráč v posilovně, bazénu a na fyyzioterapiích, v dalších čtrtnácti dnech se pak Pogba přesune na tréninkové hřiště, kde bude podstupovat samostatnou ateltickou přípravu. V ideálním případě by tak francouzský reprezentant měl být k dispozici trenéru Allegrimu k utkání proti Salernitaně, které Juventus odehraje o víkendu 10.-11. září.

Paul Pogba tak bude mimo hru sice jen pět ligových utkání, vynechá postupně domácí utkání se Sassuolem, výjezd na hřiště Sampdorie, domácí utkání s AS Řím a Spézií a na konec venkovní utkání ve Florencii. Ve finálním součtu krátká pauza pro Paula Pogbu znamená také to, že by měl být francouzský fotbalista v pořádku k dispozici svému národnímu týmu pro MS v Kataru. Zároveň ale neinvazivní léčba znamená to, že problém v koleni nebude vyřešen, pouze odložen.

Částečné vyřešení problému okolo Paula Pogby také mění strategii tržní politiky Juventusu, který se v posledních dnech musel soustředit na hledání vhodné alternativy a stupňoval tlak na příchod Paredese z PSG. Není řečeno, že by osmadvacetiletý argentinský záložník do Turína přijít nemohl, ale spíše se nyní bianconeri přikloní k variantě se zařazením mladého Mirettiho do A týmu a jeho nasazení v úvodních utkáních.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články