Zpět na » Serie A » Přijde Paul Pogba i o Mistrovství světa v Kataru?

Serie A - Přijde Paul Pogba i o Mistrovství světa v Kataru?

Přijde Paul Pogba i o Mistrovství světa v Kataru? © spazioj.it - Pogba v přátelském utkání s Chivasem

0

Líbilo se

28.07. - Zdánlivě neškodné škobrtnutí v průběhu utkání během letní přípravy bude mít pro francouzského záložníka velmi těžkou dohru. Na základě několika vyšetření se v současné chvíli experti rozhodují na formě zákroku a době rekonvalescence, která by mohla být až pětiměsíční.

Paul Pogba se sotva stihl zabydlet v Juventusu a seznámit se svými staronovými spoluhráči a už se s nimi musel rozloučit. Po zranění z přátelského utkání v USA se bianconeri s francouzským záložníkem rozloučili. Týmový lékař vyloučil možnost okamžitého zákroku ve Spojených státech a Pogba odletěl do Itálie.

Po sérii vyšetření je právě čtvrtek rozhodujícím dnem, lékaři by totiž měli stanovit finální podobu zákroku, od kterého se bude odvíjet také délka rekonvalescence. Možnosti jsou v zásadě dvě: plastika menisku nebo jeho sešití. V prvním případě lékaři odstraní zlomený úlomek menisku a doba rekonvalescence se většinou pohybuje okolo dvou měsíců. V druhém případě by byl meniskus sešit, ovšem pak by se Paul Pogba na hřiště dostal pravděpodobně až začátkem roku 2023.

Z pohledu hráče je pochopitelně nejdůležitější co nejrychlejší návrat na hřiště, i s ohledem na blížící se Mistrovství světa v Kataru, nicméně Juventus by raději problematické koleno nechal odoperovat jednou pro vždy i s rizikem delší pauzy.

To, že zdravotní problémy Paula Pogbu provází, je dlouhodobý problém. V posledních šesti sezónách v Manchesteru United nikdy francouzský záložník nepřekročil hranici 89% odehraných zápasů, zatímco v předchozích sezónách v Juventusu dosahoval na 94% odehraných utkání. Vůbec nejhorší sezónu pak Pogba prožil v letech 2019 a 2020, kdy zasáhl do pouhých 36% utkání, ve zbytku sezóny zaměstnával týmového lékaře a mimo hru byl s malými přestávkami od začátku září až do konce května.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jak kdybych to neříkal, že tahle opice se do měsíce zraní. Smajlík 3 Smajlík 3

AVSuvorov
balmain - 28.07. Odpovědět

Karma je zdarma.

balmain

Kristepane to je hrůza, to mě fakt strašně mrzí tyo Smajlík 13 Smajlík 13 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

MUFC_RedArmy

Asi tak Smajlík 3 Smajlík 3

Rudejdablik
Nejnovější články