Zpět na » Premier League » Pogba ťal do živého: United mi nepředložili adekvátní nabídku

Pogba ťal do živého: United mi nepředložili adekvátní nabídku

Pogba ťal do živého: United mi nepředložili adekvátní nabídku © goal.com - Pogmetary, dokument o Pogovi, budí velké emoce

0

Líbilo se

16.06. - Pogmentary, dokument o Paulu Pogbovi, který v pátek uveřejní premiérově Amazon Prime, ještě neměli diváci po celém světě možnost shlédnout, ale už budí velké emoce. Z několika málo uveřejněných střípků je jisté, že Pogba na United nenechá nit suchou.

Paul Pogba po šesti letech opouští Manchester United. Na konci měsíce mu vyprší smlouva, kterou s anglickým klubem neprodloužil a místo toho je velmi blízko druhému angažmá v Turíně, kde se chystá podepsat čtyřletou smlouvu a stát se hlavní hvězdou týmu pro nadcházející sezónu.

A právě problematika jednání o prodloužení smlouvy je jedním z témat, které v Pogmetary budou rozebrána. Na světlo světa se dostal úryvek z dokumentu, ve kterém francouzský záložník rozmlouvá se svým zesnulým agentem, Mino Raiolou, o poslední nabídce ze strany Manchesteru. „Učinil Manchester druhou nabídku?“ ptá se v ukázce Pogba.

Ano", odpovídá Raiola. „V Manchesteru rozhodně chtějí, abys zůstal, ale podle mě to jejich nabídka nereflektuje. Řekl jsem jim, aby nedávali takovou nabídku, pokud chtějí, abys zůstal. Dám jim najevo, že pokud si opravdu přejí tvé setrvání a chtějí kolem tebe vybudovat nový projekt, musí jednat jinak a položit na stůl peníze,“ pokračuje Raiola v dokumentu.

Informace ze strany italského agenta záložníka Manchesteru United nijak nepotěšila. „Jen blafují. Jak mohou hráči říct, že ho straně moc chtějí a vůbec nic mu nenabídnout? To jsem ještě neviděl,“ reagoval Pogba na fakt, že mu United ve své poslední nabídce nabízeli navýšení smlouvy o 3,5%.

Paul Pogba se nyní nachází na křižovatce a musí si vybrat, jakou cestu zvolit. Ve svých téměř třicet letech tuší, že se může jednat o poslední velkou smlouvu a tak si vzal dostatek času na své rozhodnutí. Favoritem na angažmá Pogby zůstává Juventus, který má s hráčem podle tisku domluvenou čtyřletou smlouvu s platem ve výši 10 milionů eur. V pozadí zůstává PSG, které se do bitvy o reprezentačního záložníka vložilo až příliš pozdě.

Není tajemstvím, že Pogba zvažoval také velmi lukrativní nabídku přestupu k městskému rivalovi, ale zdá se, že City na poslední chvíli z jednání odstoupili, protože došli k závěru, že humbuk, který by přestup vyvolal by měl více negativní než pozitivní dopad.

A tak Pogbovi nezbývá než otočit list a pokusit se nastartovat svou kariéru v jiném klubu. „Tohle je pro mě ten správný klub, kde mohu dosáhnout všeho v co doufám,“ řekl Paul Pogba při návratu na Old Trafford v roce 2016, kde ho vítal s otevřenou náručí trenér Mourinho. „Má šanci být srdcem tohoto klubu po příštích deset let i déle,“ dodal portugalský trenér. Fanoušci jásali, Pogba byl králem letních přestupů, dnes ho ti samí fanoušci vypískávají a kdo ví, co přijde až budou mít možnost vidět Pogmetary v plném rozsahu.

Andrea Suttnerová / skysports.com, gazzetta.it

Nejnovější články