Zpět na » Serie A » Vlahovič – Fiorentina, oblačna na obzoru?

Serie A - Vlahovič – Fiorentina, oblačna na obzoru?

Vlahovič – Fiorentina, oblačna na obzoru? © news9live.com - Vlahovič v dresu Fiorentiny

2

Líbilo se

24.01. - AKTUALIZOVÁNO Mezi srbským útočníkem a toskánským klubem již zdaleka nepanuje shoda. Zatímco Fiorentina by ráda hráče podržela minimálně do konce sezóny, ale každopádně ho nechce prodat přímému konkurentovi v Serii A, Dušan Vlahovič v minulém týdnu vyjádřil otevřeně své přání o tom, že chce hrát v Juventusu a nabídky z Premier League ho nechávají chladným.

Každá fotbalová liga žije v zimním přestupovém období nějakou telenovelou, v Bundeslize se o ni stará Haaland, v Ligue 1 Mbappe, v Serii A se mluví naopak pořád dokola o Dušanu Vlahovičovi. Tím spíše, když se hráč neobjeví na soupisce k utkání. Stalo se tak před víkendovým zápasem Cagliari - Fiorentina, do kterého srbský reprezentant nezasáhl. Podle oficiálních statistik má Fiorentina dva pozitivně testované hráče, ale nikdo nepotvrdil, že by jedním z nich měl být Vlahovič.

Útočník Fiorentiny je ve středu zájmu mnoha italských i evropských klubů, čas ale kvapí a zimní přestupové okno se brzy uzavře. Stará Dáma by ráda Vlahoviče v týmu měla, smlouva mu končí v létě 2023, ale zdá se logické, že se turínský klub pokusí uspíšit jednání a uzavřít dohodu již nyní. Hráč by totiž byl velkou posilou do jarní části sezóny, do které Juve vstupuje se zlepšenou formou, ale také s propastnou ztrátou na přední pozice v tabulce.

Naději fanouškům dodává také změna v chování Fiorentiny, která ještě před nedávnem o prodeji svého útočníka nechtěla ani slyšet, tím spíše pak nechtěla jednat s Juventusem. Rozhodujícím okamžikem mohlo být také vyjádření hráče, který oznámil, že o nabídkách z Premier League neuvažuje. Arsenal byl do této chvíle jediným klubem, který předložil na hráče oficiální nabídku.

Dušan Vlahovič se v sobotu ocitnul mimo soupisku k ligovému utkání, ještě tentýž večer Fiorentina přispěchala se zprávou, že se v týmu objevili dva pozitivně testovaní. Dá se tedy předpokládat, že Vlahovičova absence nemá s přestupem nic společného. Covid nebo ne, srbský útočník má jasno. Přestoupit chce do Juventusu, se kterým už se dohodl na smlouvě, která by mu zaručila 7 milionů eur ročně.

Vlahovič přitlačil svůj klub ke zdi, Fiorentina musí zahájit jednání. Ta ale nebudou procházkou růžovým sadem. Juventus musí minimálně vyrovnat nabídku Arsenalu na 70 milionů eur, zároveň toskánský klub nepřijme žádné nabídky na výměnu hráčů. 70 milionů eur cash nebo nic.

Aktualizováno: Juventus a Fiorentina se podle italských médií dohodly na přestupní částce 67 milionů eur + bonusy.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Anketa

Hráčem jakého klubu bude Dušan Vlahovič v jarní části sezóny?

Fiorentina (8)

Fiorentina 100,0%

Juventus (0)

Juventus 0,0%

Arsenal (0)

Arsenal 0,0%

jiný klub (0)

jiný klub 0,0%
Celkový počet hlasů: 8
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články