Zpět na » Serie A » Arthur Melo míří do Arsenalu, kluby našly společnou řeč

Arthur Melo míří do Arsenalu, kluby našly společnou řeč

Arthur Melo míří do Arsenalu, kluby našly společnou řeč © newsactive.net - Arthur Melo v dresu Juventusu Turín

2

Líbilo se

22.01. - VÍME PRVNÍ Víkendová jednání přinesla zásadní průlom a celky z anglické a italské ligy konečně nalezly kompromis ve svých požadavcích. Podle italského deníku Tuttosport Arsenal odsouhlasil požadavek Juventusu ohledně délky hostování osmnáct měsíců. Odchodu brazilského záložníka do Premier Legaue tak už nic nebrání.

Mikel Arteta, hlavní trenér Arsenalu, poznamenal na začátku měsíce, že má velice omezené možnosti v záložní řadě, zejména poté, co klub souhlasil s hostováním Ainsleye Maitlanda-Nilese v AS Řím. Vyloučení Thomase Parteye a Granita Xhaky pak jen zvýraznily problém londýnského klubu.

S ohledem na to, že Arsenal stále doufá v ulovení Dušana Vlahoviče a blokuje pro tento účel nemalé finanční prostředky, poohlížel se na trhu po vhodném záložníkovi na krátkodobé hostování.

Edu Gaspar, který Arthura velmi dobře zná ze svého působení u brazilské reprezentace, označil hráče za ideální posilu. Prvotní dohoda mezi kluby ale velice rychle ztroskotala. Zatímco Arsenal hledal „záplatu“ do konce sezóny, Juvents nechtěl o krátkém hostování ani slyšet.

Stará Dáma totiž nechce oslabovat svou záložní řadu tím, že nechá odejít jednoho ze svých méně vytížených hráčů, aniž by za něj přivedla adekvátní náhradu. A tu si podle finančního ředitele může dovolit pouze v případě, že Arthur Melo odejde na dlouhodobé hostování a Arsenal jej bude platit až do léta 2023.

A právě délka hostování, jež byla rozhodujícím bodem jednání, nakonec byla akceptována ze strany Arsenalu. Hráčův agent, Federico Pastorello nyní s londýnským klubme jedná o detailech přesunu svého klienta a v médiích se objevila informace o tom, že je brazilský záložník ochoten přistoupit i na snížení platu.

Arthur Mělo před několik lety pravidelně nastupoval v dresu brazilské Selecao, ale v poslední době i díky nepříliš častému nasazování v Juventusu, o svůj post přišel. Chce proto hrát pravidelně a trenérovi dokázat, že do zálohy brazilského národního týmu patří.

Arsenal i Juventus jsou optimističní stran budoucí dohody a turínský klub proto již začal hledat náhradu. Pátý celek italské Serie A zvažuje příchod Denise Zakarii z Borussine Monchengladbach, případně sáhne k odvolání Nicola Rovelly z hostování v Janově.

Andrea Suttnerová / metro.co.uk, gazzetta.it

Nejnovější články