Zpět na » Premier League » Mikel Arteta: Chci do Arsenalu přivést nové posily, ale během ledna je to obtížné

Premier League - Mikel Arteta: Chci do Arsenalu přivést nové posily, ale během ledna je to obtížné

Mikel Arteta: Chci do Arsenalu přivést nové posily, ale během ledna je to obtížné © express.co.uk - Mikel Arteta

1

Líbilo se

24.01. - Mikel Arteta přiznal, že by rád přivedl do Arsenalu nové posily, aby tým dostal na další úroveň, ale během lednového přestupového okna to není snadný úkol. Kanonýři od nového roku nevyhráli ani jeden z pěti zápasů ve všech soutěžích a poprvé od prosince 2005 nedokázali vstřelit gól ve čtyřech utkáních v řadě.

Kanonýři v neděli utrpěli další těžkou ztrátu v boji o top čtyřku Premier League, když uhráli pouze bezbrankovou remízu s Burnley a jejich nevýrazný výkon jen podtrhl potřebu posílení kádru.

Arteta byl kvůli množství hráčů mimo hru nucen proti poslednímu týmu tabulky Premier League nominovat na lavičku náhradníků rovnou pět neprověřených hráčů z akademie a připouští, že by potřeboval tým nutně posílit.

„Přesně to jsme plánovali, ale přivést někoho během lednového přestupového termínu je obtížný a komplikovaný úkol,“ připustil Arteta.

„Věděli jsme to, ale musíme toho hodně zvládnout. Musíme učinit správná rozhodnutí u hráčů, o kterých věříme, že nám opravdu pomohou a pokusit se přivést ty, kteří nás mohou dostat na další úroveň.“

„Samozřejmě se snažíme, ale uvidíme, jestli se nám to podaří. Hráči, kteří sem přijdou, nás musí dostat na další úroveň, chceme totiž nastavit mnohem vyšší standardy, než jaké máme.“

Jako nejnaléhavější se momentálně jeví nutnost posílit útok Arsenalu, slabá forma Alexandreho Lacazetta a vyřazení z kádru Pierra-Emericka Aubameyanga se totiž výrazně promítla do nulové produktivity týmu, který už čtyři zápasy čeká na vstřelený gól.

Arsenal je po celý leden spojován převážně s podpisem útočníka Fiorentiny Dušana Vlahoviče a playmakera Juventusu Arthura Mela, navzdory odchodu několika hráčů včetně Ainsleyho Maitlanda-Nilese a Seada Kolašinace ale zatím k příchodu nových posil nedošlo.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články