Zpět na » Serie A » Arsenal a Tottenham neuspěly. Dušan Vlahovič se stěhuje za 70 milionů eur do Juventusu

Serie A - Arsenal a Tottenham neuspěly. Dušan Vlahovič se stěhuje za 70 milionů eur do Juventusu

Arsenal a Tottenham neuspěly. Dušan Vlahovič se stěhuje za 70 milionů eur do Juventusu © skysports.com - Dušan Vlahovič

2

Líbilo se

25.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Souboj těžkých evropských vah o podpis Dušana Vlahoviče nakonec vyhrál Juventus, který se dohodl s Fiorentinou na přestupu srbského útočníka za částku 70 milionů eur. O 21letého kanonýra měly velký zájem také Arsenal nebo Tottenham, nedokázaly se ale dohodnout s Fiorentinou na požadované částce.

Fiorentina chtěla srbského reprezentanta prodat už tento měsíc, aby maximalizovala svůj zisk, jelikož Vlahovičovi ve Florencii běží posledních 18 měsíců ze současného kontaktu a novou smlouvu už před časem odmítl podepsat.

„Jedná se o významnou částku, přes 70 milionů eur jednorázově bez výměnných obchodů a různých platebních struktur,“ sdělil po dohodě mezi oběma kluby sportovní ředitel Fiorentiny Daniele Prade.

„Měli jsme za něj několik zajímavých nabídek, ale nikdy jsme nedostali žádnou zpětnou vazbu od jeho agentů. Na naší straně byla vždy velká transparentnost.“

„Náš klub vydělává 75 milionů eur ročně a tudíž jsme si nemohli dovolit přijít o cenné aktivum zdarma. Poskytli jsme mu několik zajímavých nabídek na prodloužení smlouvy a měli jsme i pár velkých nabídek na jeho prodej.“

Vlahovič na sebe poprvé výrazněji upozornil už v loňské sezóně, během které nastřílel 21 gólů ve 40 zápasech za Fiorentinu a letos ve své střelecké formě pokračuje a na kontě má již 20 gólů ve 24 zápasech ve všech soutěžích.

O hráče jevil po celý měsíc velký zájem Arsenal, který hledá náhradu za útočníky Pierra-Emericka Aubameyanga, jenž byl vyřazen z týmu a Alexandreho Lacazetta, kterému na konci sezóny v klubu vyprší smlouva.

Podle zdrojů z Itálie ale Vlahovič o přesun na Emirates Stadium nejevil větší zájem kvůli absenci klubu v Lize mistrů. Ve hře měl být přitom už v srpnu také Tottenham Hotspur, ani jeden z anglických klubů ale nedokázal splnit požadavky Fiorentiny.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články