Zpět na » Premier League » Bielsa odmítl Everton. Toffees zajímá Sean Dyche a Ancelottiho syn

Premier League - Bielsa odmítl Everton. Toffees zajímá Sean Dyche a Ancelottiho syn

Bielsa odmítl Everton. Toffees zajímá Sean Dyche a Ancelottiho syn © skysports.com - Everton by si jako kouče rád představil Seana Dyche

0

Líbilo se

27.01. - Everton po odvolání Franka Lamparda stále nenašel trenéra. Tréninky měl vést legendární Leighton Baines, tradiční dočasný kouč a další klubová ikona Duncan Ferguson vezme práci u Forrest Green, favorit Marcelo Bielsa místo odmítl, a tak se vedení zaměřuje na Seana Dyche. V rukávu má ale eso v podobě Davide Ancelottiho, který svému otci dělá asistenta v Realu Madrid.

Sean Dyche je jméno, které je v anglickém fotbalu hodně uznáváno. V Burnley ho považují za klubovou legendu, ačkoliv poslední sestup odvrátit nedokázal a přišel o místo, ke kterému se dostal o 10 let dříve. Trénoval i Watford, ale větších úspěchů nedosáhl. Od minulého roku je tedy Dyche bez práce, ale nyní to vypadá, že bychom ho konečně mohli vidět zpátky mezi elitou. Ačkoliv jeho herní styl nebyl z nejkoukatelnějších, vedl k výsledkům a Burnley několikrát dokázal udržet mezi elitou, i když na to ani nemělo kádr. Dyche je považován za favorita na post kouče Evertonu.

To Davide Ancelotti je prakticky neznámé jméno, ačkoliv jeho příjmení zná každý fotbalový fanoušek. Jeho otec Carlo, kterému dělá asistenta, je jeden z nejúspěšnějších trenérů fotbalové historie. V Evertonu působil jednu sezónu, ve které měl na začátku našlápnuto k senzačním příčkám. Odešla forma hvězd, a odešly i výsledky. Po sezoně odešel Carlo Ancelotti do Realu Madrid a syna Davideho vzal s sebou. Everton prý 33letého Itala považuje za ideální alternativu za Dyche. Nemá ale žádné trenérské zkušenosti, šlo by o jeho první angažmá a hned by musel rozložený Everton dovést k záchraně. Těžký úkol.

Davide Ancelotti

Přitom to dlouho vypadalo, že Everton nakonec převeme Marcelo Bielsa. Zkušený kouč, který naposledy vedl Leeds United, než ho nahradil Jesse Marsch ale nakonec Toffees odmítl a ti tak musejí hledat dál. Kromě Dyche, který má s boji o udržení bohaté zkušenosti a Davide Ancelottiho, který nemá trenérské zkušenosti žádné, prý mělo vedeni kontaktovat i Wayna Rooneyho. Jeho příchod je ale málo pravděpodobný, jelikož se již připravuje se svým D.C United na novou sezónu MLS. Zdá se, že klub mu přirostl k srdci a na popravu, kterou je převzetí současného Evertonu se moc nehrne.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články