Zpět na » Premier League » Kdo nahradí Mourinha v Tottenhamu? Známe TOP 5 možných adeptů

Premier League - Kdo nahradí Mourinha v Tottenhamu? Známe TOP 5 možných adeptů

Kdo nahradí Mourinha v Tottenhamu? Známe TOP 5 možných adeptů © talksport.com - Kdo nahradí Mourinha v Tottenhamu?

3

Líbilo se

21.04. - Londýnský klub už zahájil jednání s možnými nástupci. My máme seznam těch, o kterých se na Britských ostrovech nejvíce mluví. Pojďme se společně podívat, kteří to jsou a kdo má podle deníku 90min největší šanci, že bude vybrán.

5. Massimiliano Allegri

Jako první zmiňovaný se uvádí tento třiapadesátiletý Ital. Ten svoje kvality potvrdil v letech 2014 - 2019 jako manažer Juventusu.

Mourinhovi je hodně podobný, ale jediný rozdíl spočívá v tom, že Allegri si ještě nepokazil svou reputaci vrcholového manažera tím, že několik let po sobě nedokázal vyhrát žádnou trofej.

FRANCE-FBL-ITA-CULTURE

Ital již dva roky nemá žádné angažmá a je silně spojován s návratem do Juventusu, který opustil v roce 2019.

Nyní se ale mluví o tom, že je prý na seznamu Spurs, a pokud jejich zaměření v krátkodobém horizontu zvítězí, pak prý existuje jen málo lepších než Allegri. V Turíně vyhrál pět přímých titulů v Serii- A.

Hlavním plusovým bodem je, že jeho dostupnost je zdarma.


4. Nuno Espirito Santo

Může vypadat jako postava, která vám dává úkoly a to je vše, ale Nuno Espirito Santo je jedním z nejvíce emocionálních a takticky vychytralých manažerů v Premier League.

Nuno Espirito Santo in Wolves´ match with Manchester City

V současné době vede tým Wolves, který může atakovat dokonce i sedmé místo a tento sedmačtyřicetiletý trenér má určitě v plánu vlky posunout ještě výš.

Dalo by se tvrdit, že Spurs nejsou v současné době příliš vzdáleny od Wolves a trenér Santo by v tabulce rád byl před trápícím se Tottenhamem. Na druhou stranu dostat nabídku z Tottenhamu by bylo zajímavé a tento trenér by měl pro svou práci jedno z nejluxusnějších zázemí a vysokých možností v podobě mladých hráčů.

Velkou kritikou ovšem je, že tento vůdce sotva kdy něco vyhrál a do týmu, který chce vyhrávat asi úplně všechno, se moc nehodí a pasuje mu hrát tzv. klidný střed.


3. Julian Nagelsmann

Nezkušenost je výkřikem, pokud jde o šéfa RB Lipsko Nagelsmanna, ale nejmladší manažer v historii Bundesligy odvádí velkolepou práci.

Julian Nagelsmann has been heavily linked with the Tottenham job

Má za sebou pouze pět sezón vedení, ale když si vzal Hoffenheim, tak ho z bojů o sestup vyšvihl do Ligy mistrů a změnil i RB Lipsko na skutečného uchazeče o titul. Pokud existuje nějaká skutečná šance, že ho Spurs osloví, tak nabídku určitě příjme.

Pochybnosti, zda nabídka přijde panují kvůli věku. Nagelsmann má pouhých 33 let a nemá důvod spěchat. Pokud ovšem nabídka přijde, tak Tottenham bude muset pořádně zaplatit a Lipsko se bude snažit nasadit cenu co nejvyšší.


2. Steven Gerrard

Někteří namítnou vážný argument, že nedostatek titulů v Premier League v seznamu trofejí Stevena Gerrarda je známkou toho, že není vítěz. To samozřejmě ignoruje skutečnost, že vyhrál doslova všechno ostatní, nyní včetně skotské Premiership.

Rangers manager Steven Gerrard beams after his team beat Celtic in the Scottish Cup

Předběhnou Celtic nikdy nebylo snadné, ale letos to Gerrard udělal stylově. Jejich soupeři z Glasgow v této sezóně nebyli moc dobří, ale i v tom nejlepším případě by se jen těžko snažili přiblížit týmu Rangers, který v 34 ligových zápasech doposud inkasoval pouze 11 gólů.

Gerrard by musel být přesvědčený, aby teď opustil Rangers. Chce v Ibroxu Ligu mistrů a s myšlenkami míří vysoko.

Toto by ale nemělo zastavit Spurts při snaze o Gerrarda.


1. Brendan Rodgers

Mourinhův odchod z Tottenhamu se plánoval už nějakou dobu. Šéf Levy a představenstvo zvažovali své možnosti už týdny a na povrch vyšlo, že jejich oblíbeným šéfem je stratég Leicesteru Rodgers.

Brendan Rodgers during Leicester´s clash with Southampton

Dává to smysl ze všech úhlů. Vysoce výkonný manažer s historií vítězných trofejí, ale stále si buduje reputaci poté, co nedokázal vyhrát ligu s Liverpoolem.

Leicester, pokud bude o jejich vůdce zájem od soupeře z Premier League, bude o svého kormidelníka nepochybně bojovat. A vzhledem k tomu, že by v příští sezóně mohli být v Lize mistrů, tak k jednání by mohli přistupovat ze silné pozice.

Spurs jsou druhem klubu, ke kterému se Rodgers jednoho dne možná připojí, pokud se však chce dostat zpět na skutečně elitní úroveň.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články