Zpět na » Premier League » Proč byl Mourinho vyhozen z Tottenhamu?

Premier League - Proč byl Mourinho vyhozen z Tottenhamu?

Proč byl Mourinho vyhozen z Tottenhamu? © skysports.com - Jose Mourinho, Daniel Levy

2

Líbilo se

20.04. - Tottenham vyhodil manažera Jose Mourinha den poté, co oznámil svůj úmysl vstoupit do Superligy a jen týden před finále Carabao Cupu proti Manchesteru City. Hlavně tento krok vyvolal mezi fanoušky Spurs značný zmatek, neboť portugalský taktik je odborníkem na získávání trofejí a tato měla být při jeho angažmá u Kohoutů první. Co bylo důvodem jeho rychlého odchodu z Tottenham Hotspur Stadium?

Portugalský taktik se v pondělí dozvěděl, že končí. Devětadvacetiletý trenér A-týmu Ryan Mason převzal vedení od dnešního dne do konce sezóny, zatímco Spurs hledá náhradu na plný úvazek.

Byl to odvážný krok, ale podle The Telegraph to byl předseda Daniel Levy, který měl pocit, že neměl jinou možnost, než přijmout naději na záchranu krátkodobé budoucnosti klubu.

Frustrace vůči Mourinhovu hernímu stylu začaly růst a Levy si dával pozor na to, jak si fanoušci užívají herní projev týmu. Předseda klubu byl odhodlán a s Mourinhem vstoupil do debaty, kdy ještě plánoval udržet šéfa, ale řada negativních výsledků ho donutila změnit názor.

Existovaly obavy, že fanoušci začnou protestovat po svém návratu na stadiony, ale hlavním problémem bylo také rostoucí napětí v šatně.

Mourinho si balí po vyhazovu z Tottenhamu (bbc.co.uk)

Mourinho izoloval mnoho svých hráčů. Dele Alli a Danny Rose jsou zřejmými příklady, ale v letošním roce šéf zanevřel i nad spoustou dalších playerů. Příkladem jsou: Harry Winks, Steven Bergwijn, Serge Aurier a z Realu Madrid Gareth Bale, kterého Mourinho stejně nijak zvlášť nechtěl.

Atmosféra v zákulisí byla stále toxičtější a Levy se začal obávat, že taková negativita zabrání Spurs dostat se alespoň do Evropské ligy, která přinese do klubu značný příjem. Spory byli i ohledně Super League, která Tottenhamu přijde vhod, protože mu může zachránit příjem.

Vyhodit Mourinha před finále poháru bylo bizarní, ale je zřejmé. Levy se rozhodl, že šéf není schopen dosáhnout do Evropy ani v této sezóně, ani v příští, a vyhodit ho poté, co právě vyhrál první trofej Spurs za 13 let, by bylo velmi kontroverzní.

Bylo to nákladné rozhodnutí - byly navrženy částky odškodnění mezi 16 až 20 miliony liber - ale Levy věří, že jeho strana se může letos kvalifikovat do Evropské ligy a dosažení tohoto turnaje by zaplatilo Mourinhovo vyhození.

Pro Spurs by bylo zvednutí Carabao Cupu hezké, ale je to všechno o tom, jak se dostat do Evropy, a proto Levy přijal tak obrovské rozhodnutí v tak bizarní době.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 26.04. Odpovědět

Podepsali drahého Mourinha, aby jim přinesl trofeje. A vyhodí ho před finálem ? To Levy nedomyslel. Tak jako tak, Mou dostane vysoké odstupné a najde si jiný klub. Sice to už není ten top trenér, ale zkušenosti má a tentokrát si myslím, že zakotví v Itálii.

Kuzma

Býval to top trenér ! ale bohužel vše jednou skončí.

Wazzidiot
DeviI - 21.04. Odpovědět

Mourinho nebyl oblíbeným manažerem pro fanoušky snad nikde - až na Chelsea a Porto asi.......ale vyhodit ho před finálem? Nevím nevím jestli to byl od Levyho 3x rozumný krok.

DeviI

to už je na guinessovou knihu rekordů, kolik mu vyplatili za to, že vypadne

ovmartin23
Nejnovější články