Zpět na » Primera Division » Joselu v Realu Madrid pokračovat nebude. Po životní sezóně odchází do Kataru

Joselu v Realu Madrid pokračovat nebude. Po životní sezóně odchází do Kataru

Joselu v Realu Madrid pokračovat nebude. Po životní sezóně odchází do Kataru © iconsport.photo - Joselu

1

Líbilo se

24.06. - Fanoušci Realu Madrid na něj jen tak nezapomenou. Jeho slzy po semifinále Ligy mistrů měly nakonec cenu zlata. Joselu vystřelil dvěma góly postup do finále, kde Real porazil Dortmund. Absolutní vrchol jeho kariéry. Real ho chtěl udržet, ale nepodaří se to. Zkušený útočník odejde do Kataru.

Joselu je odchovancem Realu Madrid. Těch tu bylo za ty léta dost. Pryč jsou však ty časy, kdy měli odchovanci klubu výsostné postavení a klub na nich stál. Jako poslední se prosadil Dani Carvajal a to oklikou přes Leverkusen, zmíníme i Nacha. A ačkoliv Joselu při svém jediném startu kdysi dal gól, kořeny na delší dobu nezapustil a vrátil se do rodné země, kterou mu je Německo. Tam si zahrál za Hoffenheim, Hannover nebo Eintracht Frankfurt. Pořádně se ale chytil až po návratu do Španělska. V Newcastlu to nebylo ono, a tak se nastartoval v Deportivu Alavés. Rázem patřil mezi nejobávanější útočníky La Ligy, ačkoliv hrál za malinký klub bojující o život. Když to nevyšlo, přestoupil do Espanyolu Barcelona. V jeho dresu dal 16 gólů, ale ani to na udržení nestačilo. Zkušený reprezentant se ale odměny dočkal.

Životní sezóna

Na hostování ho přivedl klub jeho srdce Real Madrid, jenž přišel o Karima Benzemu. Joselu se stal zlatým náhradníkem. Sice dost šancí spálil, ale ve všech soutěžích rozvlnil síť 17x, navíc se dostal do reprezentace, za níž dal 5 gólů a aktuálně je součástí výborného týmu Luise de la Fuenteho na Euru 2024. V Realu Madrid si ho budou navždy pamatovat jako toho, kdo dvěma góly sestřelil v semifinále Bayern Mnichov. Stal se hrdinou. Před pár lety byl na finále s Liverpoolem jako hráč Alavésu a velký fanoušek, rázem ho s Borusií Dortmund sám hrál. Obrovský příběh se šťastným koncem. 34letý útočník se stal velmi důležitou postavou madridského velkolepého doublu. Real na něj měl opci ve výši 1,5 milionu eur a hodlal jí využít.

Odchod do Kataru

Avšak Joselu řekl ne. Sám si je asi vědom toho, že po příchodu Mbappého i Endricka jen velmi těžko překoná tenhle ročník, a času bude čím dál méně. Odvedl co měl, předčil očekávání a z klubu odchází už po sezóně jako legenda. Bude se o něm ještě dlouho mluvit. A Joselu si jde pro další odměnu za celou kariéru, během níž dal přes 160 soutěžních gólů. Přichází šok a Joselu odchází do Kataru, kde bude hrát za Al-Gharafa, tedy jeden z nejlepších a nejbohatších klubů z této země. Joselu si na peníze v Realu asi stěžovat nemohl, ačkoliv byly oproti spoluhráčům jen procentové, ale Katar, to pro něj bude jediný svět. Dosáhl vrcholu. Nic dosahovat nemusí a jde si na konec kariéry vydělat.

Joselu

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články