Zpět na » Primera Division » Kimmichův odchod z Bayernu Mnichov se blíží, o záložníka mají zájem Barcelona i Real Madrid

Kimmichův odchod z Bayernu Mnichov se blíží, o záložníka mají zájem Barcelona i Real Madrid

Kimmichův odchod z Bayernu Mnichov se blíží, o záložníka mají zájem Barcelona i Real Madrid © iconsport - Joshua Kimmich možná již toto léto opustí Bayern Mnichov

1

Líbilo se

23.06. - Konec mezi Bayernem Mnichov a Joshuou Kimmichem se zdá být na spadnutí. Devětadvacetiletý německý záložník má sice smlouvu do roku 2025, ale je otevřený odchodu z bavorského klubu. Podle Floriana Plettenberga by Kimmich rád odešel jako volný hráč příští léto, ovšem pokud se s Bayernem nedohodne na nové smlouvě, bude se ho Bayern snažit prodat ještě toto léto. Kimmich nadále nastupuje spíše na pravém obránci než na své preferované pozici ve středu pole a jeho roční plat se pohybuje kolem 10 milionů eur.

V současné době nemá Kimmich agenta a mezi pět klubů, kam by mohl zamířit, patří Barcelona, Real Madrid, Liverpool, Arsenal a Manchester City. Barcelona vidí Kimmicha jako jednu z možných variant, ale finanční proveditelnost tohoto transferu je nejistá, a to nejen z pohledu klubu, ale i samotného hráče.

Kimmich není typickým záložníkem, kterého by preferoval sportovní ředitel Deco. Ten obvykle dává přednost spíše defenzivním a fyzicky zdatným hráčům. Na druhou stranu, Kimmichův vrchol kariéry nastal částečně pod vedením Hansiho Flicka, nynějšího trenéra Barcelony. Flick Kimmicha dokonale zná a jeho technické schopnosti pravděpodobně převyšují možnosti některých jiných barcelonských záložníků.

Bayern Munich´s Joshua Kimmich calls for better mentality, focus after FC  Köln draw - Bavarian Football Works

Náhrada se za Němce bude hledat těžko

Ať už bude Kimmichova budoucnost vypadat jakkoliv, pro Bayern Mnichov to bude jistě ztráta. Kimmich je klíčovým členem týmu a jeho odchod by znamenal potřebu najít kvalitní náhradu. Rozhodnutí tak nyní leží na obou stranách a nadcházející týdny a měsíce ukážou, zda se jim ještě podaří najít společnou cestu, nebo se jejich cesty skutečně rozejdou již toto léto.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články