Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kylian Mbappé požaduje 100 milionů eur od PSG, které mu klub údajně dluží

Kylian Mbappé požaduje 100 milionů eur od PSG, které mu klub údajně dluží

Kylian Mbappé požaduje 100 milionů eur od PSG, které mu klub údajně dluží © iconsport.photo - fanoušek v masce Mbappého

0

Líbilo se

22.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Francouzský fotbalový superstar Kylian Mbappé požaduje od Paris Saint-Germain částku 100 milionů eur kvůli nezaplaceným mzdám a bonusům. Podle deníku L’Équipé hráč od dubna nedostává žádné finanční prostředky od klubu, což vedlo k formálnímu oznámení ze strany Mbappého.

Za co PSG dluží?

Mbappého požadavek zahrnuje nezaplacené mzdy a bonusy, které mu PSG dluží. Francouzský deník uvádí, že klub nevyplatil hráči jeho mzdy za duben a květen a ani neplánuje platit za červen. Celková částka, kterou klub dluží, se tak vyšplhala na zhruba 100 milionů eur. Vztahy mezi Mbappém a PSG se zhoršily na začátku sezóny 2023/24, když hráč odmítl podepsat novou smlouvu. Tento krok vedl k jeho vyloučení z prvního týmu, než se později vrátil. Nyní Mbappé plánuje odejít jako volný hráč a připojit se k Realu Madrid. PSG se k situaci zatím oficiálně nevyjádřilo, ale podle informací L’Équipé probíhají mezi oběma stranami intenzivní jednání o vyřešení problému.

Mbappé, který se momentálně nachází na reprezentačním srazu s Francií na Euro 2024, se v prvním zápase proti Rakousku podílel na jediném gólu svého týmu. Avšak v druhém zápase proti Nizozemsku, který skončil bezbrankovou remízou, nehrál kvůli zlomenému nosu. Jak se bude situace vyvíjet, zůstává otázkou. Jasné je jen to, že napětí mezi Mbappém a PSG dosáhlo vrcholu a oba aktéři se snaží najít řešení před vypršením současné smlouvy hráče na konci června.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články