Zpět na » Primera Division » Luka Modrič v létě opustí Real Madrid

Luka Modrič v létě opustí Real Madrid

Luka Modrič v létě opustí Real Madrid © iconsport.photo - Luka Modrič

1

Líbilo se

22.02. - Ačkoliv to po jeho přestupu z Tottenhamu úplně nevypadalo, z Luky Modriče nakonec v Madridu vyrostla superstar, jeden z nejlepších záložníků historie, vyhrál Zlatý míč a zapsal se do klubové historie. Čím dál více věcí ale nasvědčuje tomu, že chorvatský středopolař po sezóně z Madridu jako volný hráč odejde. Jedna éra končí, nová přichází.

Luka Modrič je odchovancem Dinama Záhřeb. Dětství kvůli válce neměl lehké, ale fotbal ho z problémů dostal. Jako hvězda Dinama se dostal do Tottenhamu, kde po boku Balea, Keana a dalších ozářil celou Premier League a jako jeden z jejich nejlepších záložníků se v létě 2012 vydal do Realu Madrid. První sezóna na Santiago Bernabeu mu nevyšla, ale dokázal se z ní oklepat a stala se z něj klubová legenda, pětinásobný vítěz Ligy mistrů, vítěz Zlatého míče a tak dále. Jeden z nejlepších záložníků fotbalové historie.

V Realu Madrid zůstal i přes slušné nabídky z Interu Milán i Saudské Arábie. Real Madrid mu prostě přirostl k srdci. A ačkoliv stále má týmu co dát, nastupuje nová generace v čele s Bellinghamem, Camavingou nebo Valverdem. Luka Modrič tak letos o celkem významnou porci herního času přišel. V základní sestavě byl ani ne v polovině ligových duelů. Ztratil svou pozici. Je mu 38 let, na začátku nové sezóny mu bude 39. Jeho čas se naklonil. Mluví se o tom, že v létě předá Mbappému desítku. Navíc mu končí smlouva.

Legendární Chorvat podle deníku Bild v létě Real Madrid jako volný hráč skutečně opustí. Zřejmě na konec své kariéry zamíří domů do Chorvatska a naposledy se představí v dresu Dinama Záhřeb. To ale předbíháme. Možné samozřejmě je i to, že Modrič svou kariéru ukončí. Jisté ale je, že obrovská část historie Realu Madrid končí. Luka Modrič odehrál v Madridu 11 sezón. Zvládl 516 zápasů. Ať už to s Modričem bude po sezóně jakkoliv, Madrid bude brečet. Velká ikona se s klubem definitivně rozloučí.

Luka Modrič

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články