Zpět na » Ostatní » Toni Kroos se vrací do německé reprezentace

Toni Kroos se vrací do německé reprezentace

Toni Kroos se vrací do německé reprezentace © iconsport.photo - Toni Kroos

0

Líbilo se

22.02. - Dlouho se o tom mluvilo, nyní je jasno. Legendární německý záložník Toni Kroos se vrací k německému národnímu týmu na poslední velký turnaj, kterým bude domácí Euro. Záložník Realu Madrid za národní tým nehrál od nepovedeného Eura. Zařekl se, že za reprezentaci už hrát nebude. Ale výrazně jí chyběl. Po dlouhém přemlouvání je zase zpátky v akci.

Toni Kroos je bezpochyby jedním z nejlepších záložníků naší generace. Poprvé na bundesligové scéně prorazil na hostování v Bayeru Leverkusen z Bayernu Mnichov. Když se do Bavorska vrátil, dostal větší roli, vyhrál Ligu mistrů, ale nebyl tak doceněný. Před světovým šampionátem v Brazílii měl slabší ročník, Guardiola ho také úplně nedocenil a po famózním trunaji ho za 25 milionů eur doslova ukradl Real Madrid. Dále už je to historie. Kroos se stal v Madridu legendou a jedním z nejlepších záložníků klubové historie.

Za dobu jeho veleúspěšného působení v Realu Madrid ale nepřišel další úspěch v reprezentaci. Od onoho zlatého mistrovtsví světa v Brazílii v létě uplyne 10 let a Německo nepřesvědčilo. Na dalších dvou světových šampionátech vypadlo ve skupině a ani Eura se moc nepovedla. V létě ale Německo čeká domácí šampionát, na němž se bude chtít ukázat v největší parádě. Cokoliv jiného, než finále bude považováno za neúspěch. Vzhledem k posledním rokům je to celkem těžká situace pro Die Mannschaft.

Po posledním Euru ale Toni Kroos oznámil konec v reprezentaci. Chtěl se už soustředit jen na Real Madrid a věděl, co dělá. Další světový šampionát byl opět propadákem a Německo pak propadávalo i v přátelských zápasech s týmy typu Peru nebo Jižní Korea, Flicka nahradil Nagelsmann. Kroos znatelně chyběl. Co si budeme, tým Německo nemá jako před 10 lety a někdo jako Kroos je prostě klíčový. Byl na něj tedy vyvíjen tlak, aby vše přehodnotil a nakonec se nechal. Od března Toniho Kroose opět uvidíme v německém dresu. Na domácím Euru to bude jeho Last dance.

Toni Kroos

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články