Zpět na » Primera Division » Xavi: Po El Clásicu to v nás stále vře

Xavi: Po El Clásicu to v nás stále vře

Xavi: Po El Clásicu to v nás stále vře © iconsport.photo - Xavi

0

Líbilo se

03.11. - Po prvním poločase El Clásica by asi jen málokdo řekl, že Real Madrid zvládne po svém špatném výkonu průběh zápasu otočit na svou stranu, ale stalo se tak. Zázračný Jude Bellingham Barcelonu setnul dvěma zásahy. Blaugranas nyní čeká těžký zápas na Realu Sociedad, do kterého ale tým žene vyložená zloba, jak to popsal trenér Xavi.

El Clásico je od pradávna suverénně největším zápasem ve Španělsku. Nejenomže se v tomto derby utkávají dva největší kluby v zemi, také dva nejúspěšnější a nejbohatší, ale oba kluby reprezentují dva rozdílné světy. Zatímco Barcelona je perlou hrdého Katalánska, Real Madrid reprezentuje Španělsko. A vztahy mezi Katalánci a zbytkem Španělska jsou jak víme dost vyhrocené. V poslední době do ohně dost přilévá i chování Bartomeua, který je tváří klubu, jenž je obviněn z korupce a tak dále. Florentino Peréz na to má také svůj názor, proto ani na minulé El Clásico nedorazil.

Když jsme během El Clásica na olympijském stadionu mohli vidět arogantní Bartomeův obličej ve chvíli, kdy Barcelona jasně přehrávala svého soupeře a navíc vedla brankou Gündogana, snad každý, kdo nebyl vyloženě fanoušek Barcelony si přál, aby přišel trest. A ten skutečně přišel. Ve druhém poločase přišly dva góly aktuálně nejlepšího hráče La Ligy Jude Bellinghama a Real Madrid si vysloužil důležité 3 body. Barcelona to úplně neunesla. Své spoluhráče veřejně zkritizoval Ilkay Gündogan a Xavi nyní před zápasem s Realem Sociedad potvrdil, že se s tím hráči stále úplně nevyrovnali.

Musíme se resetovat tvrdým tréninkem. Stále jsme hrozně naštvaní a vře to v nás. Musíme se ale poučit z našich chyb, aby už se nestaly. Rozhodují vždy detaily a my si už nemůžeme dovolit ani chvilku ztráty koncentrace," řekl Xavi před dalším zápasem.

Xavi

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články