Zpět na » Primera Division » Carles Puyol: Vinícius by měl změnit svůj přístup

Carles Puyol: Vinícius by měl změnit svůj přístup

Carles Puyol: Vinícius by měl změnit svůj přístup © iconsport.photo - Vinícius Jr.

2

Líbilo se

06.11. - Není žádných pochyb o tom, že Vinícius je výjimečný talent a v posledních dvou letech byl mezi nejlepšími fotbalisty planety. Také ale víme, že jeho chování je často přehnané, dětinské a kritiky si získává sám. I fanoušci Realu Madrid s ním někdy nemají pochopení. On sám pak nechápe nahněvané reakce slabomyslnějších fanoušků. Podle Carlese Puyola musí změnit přítup, aby se kritiků zbavil.

Vinícius už je mezi hvězdami snad od svých 16 let, kdy začal pravidelně hrávat za Flamengo. Tehdy se o něm mluvilo jako o budoucím vítězi Zlatého míče před tím, než do Evropy vůbec přišel. Real Madrid ho koupil za velké peníze, ale s pochopením se moc nesetkal. Sám Vini Jr. tomu příliš nepomáhal svými výkony. Památný je zápas Ligy mistrů, kdy svým spoluhráčům Karim Benzema říkal „Přísahám bohu, ten kluk hraje prpti nám,". Od té doby se Brazilec změnil, s Benzemou vytvořil super útočné duo, které Realu vyhrálo titul i Ligu mistrů.

Když jste velkou hvězdou, musíte očekávat, že se na vás bude pískat a že soupeři vás prostě nebudou mít rádi a budou rádi za každou šanci, kdy se do vás budou moci trefit. Vinícius jim to ulehčuje neskutečným způsobem. Říká se tomu zkrátka, že se neumí chovat. Vinícia miluji jako fotbalistu, ale sledovat jeho chování je občas snad ještě větší zábava než samotný fotbal. Dětinské, zbytečné...Pak se někdo nemůže divit, že je terčem neustálých útoků ze strany fanoušků, čímž samozřejmě jejich rasismus nepodporuji, ba naopak. Ale Vinícius dává těmto omezeným jedincům nabitou zbraň do rukou. Stejně to vidí i Carles Puyl, legenda Barcelony.

Já bych s ním strašně rád mluvil jako s týmovým kolegou, jako jeho spoluhráč a řekl mu, co cítím. Je to fantastický hráč, který dělá rozdíl a je to někdo, kdo by měl být chráněn. Ale jen pokud on změní svůj přístup. Pak by měl mnohem více porozumění od ostatních," řekl Carles Puyol.

Carles Puyol a Vinícius

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články