Zpět na » Primera Division » "Nechtěl jsem ukazovat slabost" - Bývalý zázrak z Barcelony promluvil o psychických problémech

"Nechtěl jsem ukazovat slabost" - Bývalý zázrak z Barcelony promluvil o psychických problémech

© twitter.com - Bojan Krkič a Lionel Messi při oslavách gólu

0

Líbilo se

03.11. - Bojan Krkič hrál za Barcelonu od roku 2007 do roku 2011, byl považován za budoucí hvězdu, když v roce 2007 debutoval v prvním týmu. Po úspěšném období v Barceloně se vydal na různorodou kariéru, která ho přivedla k hraní za devět různých klubů.

Bojan v rozhovoru řekl: "Prožíval jsem to s velkým utajením. Byla to věc, které jsem se musel postavit, a nechtěl jsem ukazovat tuto slabost. Chodil jsem na tréninky, snažil jsem se ukazovat, že jsem silný, a teprve až jsem se vrátil domů, jsem zažíval své duševní problémy s rodiči nebo s kýmkoli, kdo byl v tu chvíli se mnou."

Přiznal, že jeho spoluhráči viděli, že prochází obtížným obdobím, a že se dokonce vzdal účasti na Mistrovství Evropy, ale nevěří, že by plně pochopili, jaký proces v té době procházel. Bojan také prohlásil, že se cítil naplněný tím, že ukončil svoji kariéru ve fotbale v relativně mladém věku.

Řekl: "Cítil jsem, že etapa fotbalového hráče byla již velmi naplněná, velmi prožitá, velmi utrpěná a velmi oslavovaná. Opravdu jsem se cítil uspokojený tím, že jsem hrál ve Evropě, v USA a v Japonsku."

Nyní působí Bojan jako fotbalový koordinátor v Barceloně a plní roli spojovacího článku mezi mládežnickou akademií La Masia a prvním týmem FC Barcelona. Jeho otevřenost ohledně psychických problémů, které ovlivnily jeho kariéru, je důležitým krokem k odstranění stigmatu kolem mentálního zdraví ve světě profesionálního sportu. FC Barcelona se chystá na zápas proti Real Sociedad v sobotu, a Bojan nyní na pozici koordinátora aktivně přispívá k fungování klubu.

Petr Magasanik / goal.com

Noviny
Nejnovější články