Zpět na » Ostatní » Lionel Messi: Evropa je pro mě uzavřenou kapitolou

Lionel Messi: Evropa je pro mě uzavřenou kapitolou

Lionel Messi: Evropa je pro mě uzavřenou kapitolou © iconsport.photo - Lionel Messi

0

Líbilo se

05.11. - Ačkoliv tu byly spekulace o tom, že by se přeci jen ještě Lionel Messi mohl vráti na svůj Last Dance do Barcelony, po předání Zlatého míče řekl francouzskému deníku L´Equipé, že je pro něj Evropa uzavřenou kapitolou. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se smířit s tím, že poslední ligový zápas PSG v minulé sezóně byl zároveň posledním, kdy se v Evropě objevil Lionel Messi.

Lionel Messi je sice rodákem z Rosaria, ale je odchovancem La Masie. Barcelona zpoznala jeho talent a dále už to známe. Zaplatila léčbu pomocí růstových hormonů, první smlouvu s Messim klub podepsal na ubrousek v restauraci a tak dále. Od té doby se z Lionela Messiho stala historicky největší tvář klubu a dost možná i ten nejlepší fotbalista historie. Konec byl ale hořký. Prezident Bartimeu postavil kampaň na Messiho udržení, přestože věděl, že mu to La Liga neumožní. Messi tak byl nucen zadarmo odejít do PSG.

V PSG během dvou let rozhodně nenavázal na své neuvěřitelná čísla z Barcelony, ale navždy změnil to, jak PSG jako klub vypadá. Navždy bude spojen s tím, že za něj hrával Lionel Messi. Konec ale také nebyl nejsladší. Fanoušci PSG si Messiho dvakrát neoblíbili, a když se s nimi po zisku mistrovského titulu loučil, dostalo se mu ohlušujícího pískotu. Po konci smlouvy se nakonec upsal Interu Miami a řádí v MLS. Byly tu ale i spekulace o návratu do Barcelony formou hostování. To však sám vyvrátil a nyní potvrdil, že Evropa je pro něj uzavřenou kapitolou.

„Evropský fotbal je pro mě už díky bohu uzavřenou kapitolou. V Evropě jsem prožil neskutečnou kariéru a vyhrál jsem všechno, o čem jsem jen snil. Teď když jsem se rozhodl odejít do USA, nemyslím si, že se někdy ještě do Evropy vrátím," řekl Lionel Messi francouzskému deníku L´Equipé.

Lionel Messi

David Suchý / lequipe.fr

Noviny
Nejnovější články