Zpět na » Primera Division » Xavi prodloužil smlouvu s Barcelonou. Proč ale pouze o 1 rok?

Xavi prodloužil smlouvu s Barcelonou. Proč ale pouze o 1 rok?

Xavi prodloužil smlouvu s Barcelonou. Proč ale pouze o 1 rok? © iconsport.photo - Xavi prodloužil s Barcelonou

0

Líbilo se

23.09. - Mluvilo se o tom a nyní je to oficiální. Barcelona oficiálně prodloužila smlouvu s Xavim. Legendární hráč a nyní už celkem úspěšný trenér, který Blaugranas vloni dovedl k mistrovskému titulu se dočkal dvojnásobného navýšení platu a vyjednal navíc i zvýení platu pro jeho trenérský štáb. Kvůli finanční fair-play, ale prodloužil jen o jeden rok. To ale nemusí být problémem.

Xavi je odchovancem Barcelony a kromě závěru kariéry, kdy zamířil do katarského Al-Sadd, nikdy nehrál za žádný jiný klub. Do historie se zapsal jako jeden z nejlepších záložníků vůbec a byl součástí jednoho z nejlepších týmů vůbec, kterým ten barcelonský okolo Messiho, Iniesty nebo Busquetse stoprocentně byl. Za Blaugranas odehrál celkem 767 zápasů a vyhrál všechno, co se dalo. To samé na mezinárodní úrovni, kde se se Španělskem stal dvakrát mistrem Evropy a v JAR v roce 2010 byl mistrem světa.

Po konci své aktivní kariéry zůstal v Kataru, kde jí ukončil. Zůstal dokonce v klubu Al-Sadd, jenž dříve vedl jako hrajcí kouč. Celkem se mu tam dařilo. Na jeho lavičce strávil 93 zápasů. Skončil v roce 2021, aby mohl přijmout nabídku své milované Barcelony, která právě odvolala Ronalda Koemana. Dokázal oživit Ousmane Dembelého a Barcelony se opět všichni báli. V dalším ročníku už Blaugranas pod Xavim slavili titul, ačkoliv byl klub v opravdu vážných finančních problémech, které stále přetrvávají.

Není pochyb o tom, že si Xavi zaslouží prodloužení kontraktu, který mu končí v létě 2024. Také že ho dostal. Jeho plat, jenž byl 3,8 milionu eur ročně, se zdvojnásobí a přilepší si i jeho kolegové. Podepsal ale pouze do roku 2025. Proč? Je to jednoduché. Barceloně na krku stojí La Liga a prodloužení smlouvy se zvýšeným platem pouze o 1 rok méně zasáhne do finančí fair-play a udělá něco málo prostoru pro možné budoucí podpisy nových fotbalistů, se kterými má Barcelona už tak problémů dost. Podobným stylem prodlužování o rok v Barceloně fungoval i Pep Guardiola.

Xavi

David Suchý / goal.com

Nejnovější články