Zpět na » Primera Division » Barcelona by ráda zlanařila Arthura Vermeerena z Antverp. Deco se na něj vyptával před zápasem Ligy mistrů

Barcelona by ráda zlanařila Arthura Vermeerena z Antverp. Deco se na něj vyptával před zápasem Ligy mistrů

Barcelona by ráda zlanařila Arthura Vermeerena z Antverp. Deco se na něj vyptával před zápasem Ligy mistrů © iconsport.photo - Arthur Vermeeren

0

Líbilo se

21.09. - Arthur Vermeeren neprožil nejlepší úterní večer. Na olympijském stadionu v Barceloně jeho Antverpy prohrály s Barcelonou 0:5. Ještě před oním duelem se ale tradičně potkali ředitelé obou klubů a jedním z předmětů diskuze byl trasnfer tohoto nadějného záložníka. 18letý Belgičan by mohl do Katalánska zamířit za částku okolo 20 milionů eur. Barcelona ale bude mít velkou konkurenci.

Arthur Vermeeren prošel kluby Lierse a Mechelenem, než se dostal v roce 2018 do Antverp. To mu ale bylo pouze 13 let a už v té době platil za ohromný talent. V prvním týmu debutoval během minulého ročníku jako 17letý a brzy se zapracoval do základní sestavy. Byl jedním ze stavebních kamenů mužstva legendárního Marka van Bommela, který vloni získal mistrovský titul a poprvé v historii se dostal do Ligy mistrů. Vermeeren hraje na pozici defenzivního záložníka vedle Mandely Keity, dalšího hodně nadějného Belgičana.

Mezi jeho hlavní přednosti patří kromě ohromné zarputilosti a vášně, kterou připomíná svého kouče van Bommela, i krytí míče, dribling a přihrávky. Opravdu se jedná o komplexního záložníka. Ačkoliv na to nemá úplně postavu, je celkem silný, ale ještě na sobě potřebuje zapracovat. Každopádně se o něm mluví jako o jednom z nejtalentovanějších záložníků planety. V 18 letech, po jediné sezóně v belgické lize, jeho hodnota vzrostla na 17 milionů eur. To už asi něco dokazuje o tom, s kým vůbec máme tu čest.

Není divu, že se o tenhle generační talent belgického fotbalu strhne pořádná mela. Barcelona a její sportovní ředitel Deco využila setkání s představiteli Antverp před vzájemným zápasem v Lize mistrů a došla k tomu, že by tenhle záložník mohl na Camp Nou, respektive olympijský stadion, dorazit za částku okolo 20 milionů eur. Je tu ale třeba i Borussia Dortmund, která v něm vidí náhradu za Jude Bellinghama. Ačkoliv typologicky jiný hráč, talentem od něj není daleko a v Dortmundu, kde by prostoru dostal hodně, by se mohl zvednout do nesmyslných výšin.

Arthur Vermeeren

David Suchý / goal.com

Nejnovější články