Zpět na » Ostatní » Zlatý míč 2023: Podle Guardioly by měla anketa mít speciální sekci pro Messiho

Zlatý míč 2023: Podle Guardioly by měla anketa mít speciální sekci pro Messiho

Zlatý míč 2023: Podle Guardioly by měla anketa mít speciální sekci pro Messiho © iconsport.photo - Lionel Messi

1

Líbilo se

20.10. - Už za chvíli budeme oficiálně znát výherce Zlatého míče za minulý rok. Podle některých médií je už hotovo a vítězem se celkem poosmé stane Lionel Messi. Jeho hlavním konkurentem je letos Erling Haaland. Oba dva jsou velcí oblíbenci trenéra Manchesteru City Pepa Guardioly. Toho se jeden z novinářů zeptal, kdo si nejprestižnější indiviudální ocenění zaslouží podle něj.

Pep Guardiola dokázal dostat z Lionela Messiho to nejlepší. Během jeho působení v Barceloně byl jeho argentinský svěřenec v životní formě, atakoval 100 gólů za kalendářní rok a neměl konkurenci. Nesahal na něj ani Cristiano Ronaldo. Právě v té době si Pep Guardiola utvořil k Messimu výjimečný vztah a superlativy na něj střílí kdykoliv jen má možnost. No ještě aby ne. Lionel Messi byl jako jeho fotbalový sen. Aktuálně si Guardiola našel dalšího, kterým je Erling Haaland. Další geniální fotbalista, ačkoliv z jiného soudku.

Právě Erling Haaland byl vloni jednou z ústředních postav při treblu Manchesteru City, kdy nasázel přes 50 gólů. Za normálních okolností by nebylo o čem a Zlatý míč by byl jeho. Jenomže Lionel Messi konečně vyhrál světový šampionát a byl vyhlášen nejlepším hráčem onoho šampionátu, který se zapsal do historie. Velikost tohoto příběhu má na anketu Zlatý míč velký vliv. Otázku na to, kdo z nich by ho měl zvednout, dostal právě kouč Guardiola, který oba dva moc dobře zná a jde o jeho oblíbence.

Já jsem vždycky říkal, že Zlatý míč by měl mít dvě sekce. Jedna sekce by měla být speciálně pro Messiho, v té druhé bychom hledali někoho jiného. Takže by to měl vyhrát Haaland. Vyhráli jsme díky němu treble, protože vstřelil okolo 50 gólů. Ale pokud vezmeme Messiho, tak i kdyby měl nejhorší sezónu v kariéře, pro ostatní by to byla nejlepší sezóna v životě. Takže za mě si to zaslouží oba dva. Co víc k tomu říct?," řekl Pep Guardiola.

Lionel Messi a Pep Guardiola

David Suchý / skysports.com

Noviny
Nejnovější články