Zpět na » Primera Division » Joao Félix je s agentem Jorge Mendesem v Barceloně, kluby dojednávají poslední detaily hostování

Joao Félix je s agentem Jorge Mendesem v Barceloně, kluby dojednávají poslední detaily hostování

Joao Félix je s agentem Jorge Mendesem v Barceloně, kluby dojednávají poslední detaily hostování © iconsport.photo - Joao Félix

0

Líbilo se

01.09. - Útočník Atlética Madrid, Joao Félix, v průběhu léta veřejně vyjádřil své přání přestoupit do Barcelony, klubu svých snů. A když se v pátek oficiálně z osobních důvodů nezúčastnil týmového tréninku, bylo fanouškům Atlética jasno, že portugalského hráče již v dresu rojiblanco neuvidí. Minimálně ne v této sezóně, kdy bude hostovat v Barceloně. Další letní přestupová telenovela se tak blíží ke svému konci.

Joao Félix v pátek odpoledne nasedl do privátního jetu, aby okolo sedmnácté hodiny dosedl na barcelonské letiště, kde na něj čekal vůz přímo na přistávací ploše. O chvíli později se v Barceloně objevil také Jorge Mendes, hráčův agent, a spekulace o tom, zda portugalský útočník zamíří nakonec do katalánského klubu byly u konce.

Oba kluby si ještě nestihly podat ruce a uzavřít jednání, ale příchodu portugalského mladíka na Nou Camp již nic nebrání. Odchody Ansu Fatiho a Lengleta poskytly klubu dostatečný manévrovací prostor v rámci finančního fair play, aby tak Barcelona mohla hráče oficiálně zaregistrovat a podepsat.

Joao Félix se v pátek nedostavil na trénink Atlética Madrid, přičemž jeho klub absenci omluvil osobními důvody. Jak se ale zdá, stojí za nimi hráčovo vroucí přání hrát za Barcelonu. Třiadvacetiletý portugalský útočník usiloval o přestup do Katalánska delší dobu a rovněž Barca měla zájem hráče angažovat.

Přestože měl trenér Xavi z operace na letním trhu určité obavy, klubová hierarchie a současný odchod Ansu Fatiho jej přesvědčily, že tým potřebuje posilu do útoku. Atlético Madrid za roční hostování Félixe požadovalo 8 milionů eur a 100% úhradu platu ze strany Barcelony.

Aktuální informace nesdělují, zda se kluby přesně na takové částce domluvily, nicméně platby procházející přes fond Libero nabírají zpoždění, proto Barcelona musela La Lize poskytnout osobní záruky, aby mohl a podat budoucí žádost o registraci hráče. Jakmile budou záruky přijaty, oficiálnímu oznámení nové posily Barcelony nebude nic stát v cestě.

Andrea Suttnerová / marca.com, sport.es, barcauniversal.com

Nejnovější články