Zpět na » Ostatní » Fabrizio Romano vybral prozatím 5 nejlepších letních přestupů. Který přestup je podle něj mistrovské dílo?

Fabrizio Romano vybral prozatím 5 nejlepších letních přestupů. Který přestup je podle něj mistrovské dílo?

Fabrizio Romano vybral prozatím 5 nejlepších letních přestupů. Který přestup je podle něj mistrovské dílo? © iconsport.photo - přestupový guru

2

Líbilo se

29.08. - Nejznámnější přestupový guru, fotbalový novinář a osoba, která se pohybuje v zákulisí světového fotbalu Fabrizio Romano vbral prozatím top pět nejlepších přestupů dosavadního přestupového okna. Který přestup je dle něj masterpice a proč právě tento?

Romano je dobře známý tím, že uzavřel některé z největších přestupů ve světovém fotbale a jeho ikonická hláška "Here we go" je synonymem pro přestupové okno. Nyní však Ital poskytl náhled na to, které přestupy považuje za nejlepší v letošním létě. V článku pro 888 Sport uvádí pět nejlepších.

Na prvním místě Romanova seznamu je anglická senzace Jude Bellingham, kterého Real Madrid podepsal letos v létě za 103 milionů eur (88 milionů liber) po dlouhotrvající přestupové sáze, v níž prohrál Liverpool. Romano dokonce označil tento obchod za mistrovské dílo kvůli intenzivní konkurenci o jeho podpis.

Na druhém místě se umístil přestup Ilkaye Gundogana do Barcelony, který do gigantů La Ligy přišel na volný přestup z Manchesteru City po vypršení smlouvy. Romano nešetřil chválou na adresu německého reprezentanta a označil ho za jednoho z nejpodceňovanějších hráčů na světě za posledních 10 let.

Dalším hráčem je Declan Rice, který přišel do Arsenalu z West Hamu za rekordní britskou přestupovou částku 105 milionů liber, přičemž Romano varuje fanoušky, aby byli s 24letým hráčem trpěliví. Podle Fabrizia patří a bude patřit Rice mezi nejlepší hráče Premier League.

Čtvrté místo na seznamu zaujímá přestup Dominika Szoboszlaie do Liverpoolu, kam Rakušan přišel na začátku přestupového období za 60 milionů liber.

Možná překvapivě, se do první pětky dostal přestup Tijaniho Rejinderse do AC Milán, za kterého italští giganti utratili něco málo přes 20 milionů eur, aby ho podepsali z PSV. Romano se o záložníkovi rozplýval a prohlásil: "Šílená kvalita, chytrý hráč, nahradit Tonaliho bylo těžké, ale Milán odvedl vynikající práci. Díky tvrdé práci a zkušenostem v Itálii se Reijnders může v příštích letech stát špičkovým hráčem. Uvidíme, jak dlouho tento hráč v Serii A vydrží."

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články