Zpět na » Primera Division » Messi žádá Al Hilal o roční odklad jednání, preferuje Barcelonu

Primera Division - Messi žádá Al Hilal o roční odklad jednání, preferuje Barcelonu

Messi žádá Al Hilal o roční odklad jednání, preferuje Barcelonu © iconsport.photo - Lionel Messi v dresu PSG

3

Líbilo se

05.06. - Přestupový kolotoč, který se začíná roztáčet okolo argentinského kapitána, Lionela Messiho, se možná jen tak snadno nezastaví a nabídne nám ještě hodně divokou jízdu. Zatímco si saudskoarabský Al Hilal byl podpisem smlouvy jist, o den později je vše jinak a Messi údajně žádá klub o pozastavení jednání a roční odklad. Al Hilal varuje, že budoucí nabídka už nebude ve stejné výši.

Lionel Messi a Barcelona je nadále spojení, které by v příští sezóně opět mohli vídat fanoušci španělské ligy. Argentinský kapitán věří, že se mu na Nou Camp podaří vrátit, protože Barcelonu považuje za svůj domov. Na jednu stranu by co nejrychleji vyřešil své budoucí angažmá, na stranu druhou chce dát katalánskému klubu šanci až do poslední chvíle na to, aby našel cestu, jak mu nabídnout smlouvu se zárukou registrace v La Lize.

V důsledku své touhy vrátit se do Barcelony, podle španělských médií, Lionel Messi požádal své právníky, aby sdělili saudskoarabskému Al-Hilal přání pozastavit rozběhnutá jednání. Po schůzce s delegací klubu, který si přijel pro odsouhlasení smlouvy a podpis hráče, byl Al-Hilal zjevně rozčarován. V tomto týdnu chystal prezentaci hráče, ze které evidentně velmi rychle sejde.

Zástupci Al-Hilalu v odpovědi na požadavek argentinského útočníka varovali jeho zástupce, že v případě neuzavření smlouvy v nadcházejícím přestupovém období, nebude případná nabídka v roce 2024 učiněna za stejných podmínek. Je třeba připomenout, že v současné chvíli na Messiho čeká plat mezi 500 a 600 miliony eur ročně, což by z něj učinilo suverénně nejlépe placeného hráče světa.

O tom, že Messi preferuje Barcelonu, se v pondělí zmínil také jeho otec Jorge, který absolvoval jednání s vedením Barcelony. „Messi se chce vrátit do Barcelony a i mně by se líbilo, kdyby se vrátil. Je to jedna z možností. Jestli věřím tomu, že to může dopadnout? Ano.“ O návratu do katalánské metropole sní údajně také zbytek Messiho rodiny, ale dříve než dojde na očekávané ano, je před Barcelonou ještě mnoho dalších podmínek, které musí splnit.

Andrea Suttnerová / sport.es, goal.com

Nejnovější články