Zpět na » Ostatní » Lionel Messi překonal rekord Cristiana Ronalda v celkovém počtu gólů v pěti nejlepších ligách světa

Lionel Messi překonal rekord Cristiana Ronalda v celkovém počtu gólů v pěti nejlepších ligách světa

Lionel Messi překonal rekord Cristiana Ronalda v celkovém počtu gólů v pěti nejlepších ligách světa © iconsport.photo - Lionel Messi

0

Líbilo se

28.05. - VIDEO Lionel Messi překonal další rekord, který předtím vytvořil Cristiano Ronaldo, když otevřel skóre zápasu PSG se Štrasburkem. Messi a Ronaldo mají na svém kontě 12 vítězství ve Zlatém míči a celou řadu individuálních ocenění, jejich kariéry tak jdou bok po boku a pravidelně se o nich mluví v jedné větě.

Messi se však v sobotu večer posunul před svého dlouholetého rivala. Argentinský kouzelník poslal PSG do vedení svým šestnáctým ligovým gólem v sezoně, který by mohl týmu Christopha Galtiera zajistit titul v Ligue 1.

Ještě větší význam měl však tento gól proto, že se jednalo o 496. gól v pěti nejlepších evropských ligách a jeho bilance se tak vyšplhala nad Ronalda, který skóroval 495krát. Messi, který s přehledem rozvlnil síť po krásné přihrávce Kyliana Mbappého, to navíc dokázal rychleji než Ronaldo. Stačilo mu o 49 zápasů méně.

Messi má s fanoušky PSG nepříliš ideální vztahy, které se v poslední době vážně zhoršily, když zamířil do Saúdské Arábie na smluvně povinný výlet, k němuž neměl svolení klubu.

Přišlo to po šokující porážce s Lorientem a Messi byl v důsledku toho potrestán suspendací a pokutou. Přestože se omluvil a podal vysvětlení, fanoušci barcelonskou legendu po návratu v zápase proti Ajacciu na začátku tohoto měsíce vypískali.


V létě mu vyprší smlouva na Parc des Princes a je nadále spojován s přestupem do saúdskoarabského Al Hilalu a návratem do své milované Barcelony. Jeho kolega z La Albiceleste Emiliano Martinez se ho ze všech sil snaží dostat do Aston Villy a prohlásil, že je ochoten snížit mu plat, aby se tento nemožný přestup uskutečnil.

Historický gól, díky kterému Messi překonal Ronalda.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články