Zpět na » Francie: Ligue 1 » Lionel Messi končí v PSG. Oficiálně to oznámil trenér Galtier

Francie: Ligue 1 - Lionel Messi končí v PSG. Oficiálně to oznámil trenér Galtier

Lionel Messi končí v PSG. Oficiálně to oznámil trenér Galtier © iconsport.photo - Konec Messiho v PSG už je oficiální

0

Líbilo se

01.06. - Očekávalo se to, ale nic nebylo jisté. Teď už ano. Lionel Messi opouští PSG a v létě se stane volným hráčem. Oznámil to na tiskové konferenci trenér PSG Christophe Galtier, jenž svého svěřence označil za nejlepšího hráče historie. Zaznělo, že zápas s Clermontem v Parku princů bude jeho posledním v Paříži. Teď už jen zbývá dořešit, kde bude hrát od nové sezóny.

Když Lionel Messi přicházel do Paříže, všichni čekali, že Ligue 1 rozbije, nebude mít konkurenci a ani se nebude muset snažit. Ale bylo to daleko od pravdy. V první sezóně dal muž, pro nějž bylo 30 gólů za sezónu normou, jen pouhých 6 gólů. Přidal sice 14 asistencí, ale pro Messiho je to vskutku horor. Letos už to bylo lepší. Dal 16 branek a na 16 přihrál. Jenže se prohloubila propsat mezi ním a fanoušky, kterým přišlo že pro klub nedělá dostatek. Toto léto mu končí smlouva a nebylo jasno tom, zda jí prodlouží, i když se počítalo s jeho odchodem.

Teď už je to oficiální. Na tiskové konferenci před utkáním s Clermontem, které PSG odehraje v sobotu, to oznámil trenér PSG Christophe Galtier, který řekl, že mu bylo ctí trénovat nejlepšího hráče historie a že zápas s Clermontem pro něj bude jeho posledním. Otázkou tedy zůstává, kam zamíří. Hlasitě se mluví o nabídce ze saudskoarabského Al-Hilalu za šílené peníze, ale také o návratu do Barcelony, který bude kvůli penězům naopak hodně komplikovaný. Necháme se překvapit, ale jasné tedy je, že Messiho už v PSG neuvidíme.

Měl jsem privilegium trénovat Messiho. Nejlepšího fotbalistu celé historie. O víkendu bude zápas s Clermontem jeho posledním v Parku princů," řekl trenér PSG Galtier.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články