Zpět na » Primera Division » Atlético Madrid na hostování získalo Matta Dohertyho z Tottenhamu

Primera Division - Atlético Madrid na hostování získalo Matta Dohertyho z Tottenhamu

Atlético Madrid na hostování získalo Matta Dohertyho z Tottenhamu © jerseyeveningpost.com - Matt Doherty opouští Tottenham a míří na hostování do Španělska

0

Líbilo se

31.01. - S příchodem Pedra Porra má Tottenham v kádru více možností na pravý kraj obrany než by potřeboval a bylo jasné, že jeden z dvojice Emerson-Doherty půjde pryč. Volba nakonec padla na právě druhého jmenovaného. 31letý reprezentant Irska si vyzkouší La Ligu a v rámci hostování do konce sezóny bude oblékat dres Atlética Madrid.

Matt Doherty byl už od roku 2010 součástí Wolverhamptonu. Tehdy přišel přímo z irského Bohemians. Chvíli mu trvalo, než se dokázal v prvním týmu Vlků prosadit. Cesta vedla přes hostování v Hibernian a Bury, ale k šanci se nakonec dostal. Od roku 2014 byl členem základní sestavy a v dresu svého osudového klubu odehrál přes 300 zápasů. Po začínajícím vlivu fotbalové agentury Gestifute byl oporou i v Premier League a Tottenham za něj zaplatil skoro 17 milionů eur. Nikdy se ale pořádně neprosadil.

A neprosadit se, pokud vám dělá většinu času konkurenci tragický Emerson Royal, to opravdu znamená nepovedené angažmá. S příchodem Pedra Porra bylo prakticky jasno o tom, že jeden z této dvojice odejde, a že to nejspíš bude Doherty. A také že ano. Domluvil se na hostování s Atléticem Madrid, které hledá alternativu k mistru světa Molinovi. Doherty je tak po Kieranu Trippierovi v posledních letech druhou posilou z Tottenhamu, na tentýž post. Oběma se v Tottenhamu na konci moc nedařilo a Trippier se ve Španělsku alespoň na chvíli nakopnul.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články