Zpět na » Premier League » Tottenham dotahuje příchod Pedra Porra ze Sportingu

Tottenham dotahuje příchod Pedra Porra ze Sportingu

Tottenham dotahuje příchod Pedra Porra ze Sportingu © skysports.com - Pedro Porro se bude stěhovat do Tottenhamu

0

Líbilo se

30.01. - O přestupu Pedra Porra ze Sportingu Lisabon se již delší dobu mluví a je známou věcí, že se nejedná jen o spekulace, ale že portugalský klub skutečně jedná s Tottenhamem Hotspur. S koncem přestupového období se sice oba kluby dostaly do pressu, ale přestup nakonec dotáhly do úspěšného konce. Mladý španělský bek se po zdravotní prohlídce stane novou posilou Spurs.

Odchovanec Raya Vallecana se už jako velmi mladý stal součástí City Group, která vlastní Manchester City, Gironu nebo francouzské Troyes. Právě španělská Girona si ho z Madridu stáhla už v jeho 18 letech. To ona mu dala první šance v dospělém fotbale. Po hostování v Peraladě se stal klíčovým hráčem Girony na pozici krajního beka a za 12 milionů eur ho získal Manchester City do svého vlastnictví. Nejdříve hostoval ve Valladolidu, ale později se přemístil do Sportingu Lisabon. Tam po 2 letech na hostování toto léto přestoupil.

Dohromady v hlavním městě Portugalska odehrál 98 zápasů a z pozice wing-backa se zapojil do 22 branek. To nejsou vůbec špatná čísla. V Portugalsku se to skvělými krajními obránci celkově jen hemží. Jen v posledních letech odsud přední evropské kluby vykoupili Alexe Tellese, který byl nejlepším hráčem celé soutěže, Nuna Mendese a na přestup čeká hvězda Benficy Alejandro Grimaldo. Pedro Porro patřil v minulých letech mezi ty vůbec nejlepší, což dokazuje i nominace do španělského národního týmu. Zda se na rozdíl od třeba Tellese prosadí nám ukáže teď.

Prakticky celé toto přestupové období čekají fanoušci Tottenhamu na ohlášení dokončení jeho přesunu do Londýna. Sporting se dlouho rozmýšlel a důležitým faktorem byla jeho potencionální náhrada. Tu vedení nakonec našlo v Hectoru Bellerínovi a Porro tak má volnou cestu. O žádném jiném klubu prý Porro ani nepřemýšlel a tak to celou dobu bylo mezi Sportingem a Tottenhamem. Kluby se nakonec dohodly na částce 45 milionů eur. 23letý obránce dnes s týmem netrénoval, přesouvá se do Anglie, kde podstoupí zdravotní prohlídku a stane se novou posilou slavného anglického celku.

David Suchý / theathletic.com

Nejnovější články