Zpět na » Premier League » Tottenham při přestupu Porra ztratil část z práv na Marcuse Edwardse

Premier League - Tottenham při přestupu Porra ztratil část z práv na Marcuse Edwardse

Tottenham při přestupu Porra ztratil část z práv na Marcuse Edwardse © jerseyeveningpost.com - Marcus Edwards se ve Sportingu stal hvězdou

0

Líbilo se

02.02. - Přestupová částka není jediná ztráta Tottenhamu při přestupu Pedra Porra. Za hvězdného obránce Sportingu Lisabon, který by se měl stát klíčovým obráncem Spurs, navíc Tottenham musel přenechat dalších 15% z práv na anglického křídelníka Marcuse Edwardse. Z dalšího Edwardsova přestupu tak nedostane 50% ale pouze 35%. Klubový odchovanec jde se svou cenou nahoru.

Marcuse Edwardse měl Tottenham ve svých strukturách od roku 2007, kdy mu bylo pouhých 9 let. Patřil mezi největší klenoty akademie, ale s absencí startů v prvním týmu se jeho rozvoj přibrzdil. Klíčem k úspěchu pro něj byla hostování. Neprosadil se v Norwichi, ale šanci v Excelsioru vzal. Tottenham ho ale ve svých plánech neviděl a pustil ho zadarmo do Vitórie Guimares. Tam se z něj stala hvězda portugalské ligy a za 9 milionů eur přestoupil do Sportingu Lisabon. S sebou si vzal i klauzuli, že Tottenham z budoucí přestupové částky dostane 50%.

Ve Sportingu postupně navázal na svou formu z Vitórie a jeho hodnota oproti době, kdy z Tottenhamu odcházel je 20násobná. Je to 25 milionů eur. Spurs by tak za jeho přestup v případě částky ve výšce hodnoty dostal 12,5 milionu eur. Jenže nyní právě ze Sportingu přivedl Pedra Porra a kromě přestupové částky se musel vzdát i dalších 15% práv na Edwardse. Zdá se to jako maličkost. Ale i na ní můžou Spurs ztratit miliony. Autor 6 gólů a 4 asistencí v letošním ročníku portugalské ligy může přestoupit už v létě a to za pořádnou částku. Sporting to vymyslel geniálně.

David Suchý / thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články