Zpět na » Primera Division » Barcelona představila nového sportovního ředitele Jordiho Cruyffa. Koho má za cíl přivést?

Primera Division - Barcelona představila nového sportovního ředitele Jordiho Cruyffa. Koho má za cíl přivést?

Barcelona představila nového sportovního ředitele Jordiho Cruyffa. Koho má za cíl přivést? © wdeportes.com - Jordi Cruyff

0

Líbilo se

17.09. - Barcelona oficiálně představila svého nového sportovního ředitele, kterým se stal Nizozemec Jordi Cruyff. Ten stejně jako jeho slavnější otec v minulosti za klub hrál a na Camp Nou se loni vrátil jako ředitel, přičemž měl mít velký vliv na mnoho přestupů, které klub během léta uskutečnil.

Cruyff, který v minulosti odehrál devět zápasů za nizozemskou reprezentaci a naposledy vedl jako jako trenér čínský Šen-čen, působil v Barceloně už od loňského roku jako ředitel.

Začátkem léta pak dostal v klubu neoficiální roli sportovního ředitele a přestože technicky nebyl součástí náborového týmu, pracoval po boku Mateua Alemanyho na výrazném letním posilování klubu s tím, že měl prsty i v mnoha přestupech.

Nyní Cruyffovi Barcelona post sportovního ředitele předala již oficiálně, což rád slyšel i trenér Xavi.

Jsem rád za něj i za nás, protože je to velmi schopný člověk, který toho o fotbale hodně ví a je ke mně osobně i celému kádru loajální,“ svěřil se Xavi.

„Je to skvělé rozhodnutí klubu a beru jej za naprosto správné. Mateu i Jordi jsou na této pozici opravdu skvělí a já jsem s tímto krokem velice spokojený.“

LewandowskiJordi Cruyff v létě pomohl přivést i Roberta Lewandowského. (zdroj: goal.com)

Cruyff bude ve své nové roli nadále spolupracovat s fotbalovým ředitelem Alemanym a společně budou mít na starost vedení všech přestupových jednání, a to jak příchozích hráčů, tak prodejů současných hráčů.

Hned na začátek jej bude v nové roli čekat náročné zimní přestupové období, kdy se mimo jiné má znovu řešit nejasná budoucnost několika hvězd týmu včetně Frenkieho de Jonga, Jordiho Alby a Memphise Depaye.

Pokud jde o příchod nových hráčů, chce Barcelona nadále pracovat na posilování týmu a jako hlavní cíl si měla pro rok 2023 stanovit podpis záložníka Manchesteru City Bernarda Silvy.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články