Zpět na » Primera Division » Odchod z Barcelony byl vysvobozením, říká Ronald Koeaman

Primera Division - Odchod z Barcelony byl vysvobozením, říká Ronald Koeaman

Odchod z Barcelony byl vysvobozením, říká Ronald Koeaman © futaa.com - Koeman kritizuje vedení Barcelony

0

Líbilo se

27.06. - Bývalý trenér Barcelony se ohlíží za svým angažmá na lavičce Barcelony a tvrdí, že odchod pro něj byl vysvobozením. Současná Barcelona podle nizozemského trenéra potřebuje přestat žít z minulosti a závislosti na systému tiki-taka.

Ronald Koeman, bývalý trenér Barcelony se v rozhovoru pro Esports 3 rozpovídal o svém působení na lavičcee katalánského klubu, jeho současnosti i budoucnosti. Pro nizozemského trenéra byl odchod z Barcelony velkým vysvobozením, ale pokud by se měl rozhodovat znovu, stejně by místo trenéra opět přijal.

Pro klub to bylo složité období a s Laportovými pochybnostmi o hlavním trenérovi pak těžko chcete být trenérem, když víte, že přijdou problémy v momentě, kdy nevyhrajete. Snažil jsem se a dokonce jsem opustil i národní tým. Ale kdybych měl tuto šanci ještě jednou, rozhodl bych se stejně. Svého angažmá v Barceloně nelituji.“

Ronald Koeman největší problém současné Barcelony vidí v tom, že se jí nedaří hledět do budoucnosti a chce přežívat na pozlátku minulosti.Jako trenér jsem proto, abychom se snažili dominovat na míči a hra se třemi obránci rozhodně není defenzivní pojetí, ale Barcelona žije z minulosti, ze systému tiki-taka. A na tom se nedá stavět. Fotbal je nyní rychlejší a techničtější, hodně se změnil. Pokud máte Xaviho, Iniestu a Messiho, prosím. Ale odchod argentinského útočníka byl pro Barcelonu velkou ranou.“

Podle nizozemského trenéra byl klíčem jeho neúspěchu na trenérské lavičce Barcelony špatný vztah s Laportou. „Během mého působení ve Valencii to bylo o poznání složitější, tam byly i nějaké konflikty s hráči, ale v Barceloně se to nikdy nestalo. Vždycky se najde pár hráčů. Kteří nejsou spokojení, ale obecně se nedá říci, že by stáli proti mně. Problém nastal s příchodem Laporty. On ze své pozice má právo pochybovat o trenérovi, ale nesmí to ventilovat do tisku.

Můžete mít přece pochybnosti o tom, zda nasadit toho či jiného hráče nebo jakou taktiku aplikovat na soupeře, ale nedá se přece říci, zda byl trenér dobrý nebo ne. I sám Xavi zpětně potvrdil, že Barcelona procházela složitým obdobím. V týmu už nebyl Xavi, Iniesta ani Messi a na lavičce neseděl Guardiola ani Luis Enrique. Budování týmu a rozvoj hráčů vyžaduje čas a to by si mělo vedení klubu uvědomit,“ dodal na adresu Laporty Ronald Koeman.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články