Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern poprvé připouští, že bude s Barcou jednat o Lewandowskim

1. Bundesliga - Bayern poprvé připouští, že bude s Barcou jednat o Lewandowskim

Bayern poprvé připouští, že bude s Barcou jednat o Lewandowskim © yrtnews.com - Bayern bude s Barcelonou jednat o přestupu Lewandowského

0

Líbilo se

26.06. - Německý bundesligový mistr po týdnech zarytého odmítání otočil a právníkům Roberta Lewandowského vzkázal, že je je ochoten přistoupit na jednání a debatovat s Barcelonou o prodeji polského útočníka. Požadovaná přestupní částka je ale astronomická: 60 milionů eur.

Blýská se snad v Mnichově na lepší časy? Respektive Lewandowskému? Bayern Mnichov poprvé po dlouhých týdnech připustil, že by mohl zasednout s Barcelonou k jednacímu stolu, požadavek bavorského klubu ale je značně nastřelený a oba kluby před sebou mají ještě dlouhou cestu.

Bayern Mnichov se s odchodem Roberta Lewandowského začíná smiřovat, nepochází ale z levného kraje, protože Barceloně odeslal požadavek na 60 milionů eur. Katalánský klub se z pochopitelných důvodů s ohledem na hráčův věk i fakt, že má před sebou poslední rok smlouvy, požadované částce nebude chtít ani přiblížit.

Již dlouho bylo jasné, že Bayern nakonec k jednání svolí, přestože dlouhodobě zamítal jakoukoliv možnost odchodu polského útočníka. Německý klub dokonce vyslal svého sportonvího ředitele na Mallorku, aby se s hráčem setkal a pokusil se s ním domluvit na prodloužení smlouvy. Schůzka ale jen potvrdila to, co bylo evidentní. Robert Lewandowski v Bayernu pokračovat nechce a naopak velmi důrazně požádal zástupce klubu, aby přijali nabídku Barcelony, protože je jediným klubem, o kterém uvažuje.

Vedení Bayernu se z odchodu Lewandowského bude snažit vytěžit co nejvíce, ale ví, že ze svých počátečních požadavků bude muset ustoupit. Ani jedna ze zúčastněných stran totiž nechce, ale se Lewandowsk účastnil předsezónní přípravy v Bayernu, která začíná 12. července.

60 milionů eur je značně přemrštěná cena, Barcelona má ve své strategii jasno a bude se jí držet. A Robert Lewandowski je připraven jít se svým současným zaměstnavatelem na ostří nože, pokud uvidí, že situace zůstává dlouhodobě patová.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články