Zpět na » Primera Division » Valná hromada Barcelony bude jednat o příchodu Koulibalyho

Primera Division - Valná hromada Barcelony bude jednat o příchodu Koulibalyho

Valná hromada Barcelony bude jednat o příchodu Koulibalyho © - Odejde kapitán Naepole do Barcelony?

0

Líbilo se

16.06. - Čtvrteční den bude v Barceloně velmi horký, Valná hromada klubu totiž bude rozhodovat o tom, zda odsouhlasí finanční plán prezidenta Laporty a odblokuje tak přestupový trh klubu. Obránce Neapole by následně mohl být jedním z prvních cílů katalánského klubu.

Čtvrtek bude mít zásadní význam na budoucnost Barcelony, ale možná také na přestupový trh italské Neapole. Příběh je již nalinkován, ale nikdo neví, jak dopadne. Valná hromada Barcelony dnes zasedne k rozhodnutí o tom, zda schválí finanční politiku Joana Laporty. Prezident klubu slibuje splacení 500 milionového dluhu, aby tak klub mohl zahájit kampaň na posílení týmu.

Ta by měla začít příchodem obránce Koulibalyho z Neapole. Jedná se o konkrétní, ale zatím jen teoretický cíl s ohledem na to, že Neapol ještě neobdržela žádnou nabídku. Koulibalyho smlouva vyprší v roce 2023 a pokud nebude nyní prodloužena, přijde kampánský klub o svého obránce v příštím roce. Prezident klubu sice hráči nabídl prodloužení smlouvy, ale za stávajících platových podmínek, což se Koulibalymu nelíbilo.

Hodnota obránce Senegalu byla Neapolí vyčíslena na 40 milionů eur a prezident De Laurentis není zvyklý prodávat své hráče pod cenou a už vůbec ne pak kapitána týmu. Rozhodnutí ale musí padnou velmi rychle, protože v případě hráčova odchodu i Neapol musí hledat náhradu.

Na pozici obránce Barcelona nicméně sleduje také třiadvacetiletého Julese Koundého ze Sevilly, který má ovšem ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 90 milionů eur. O obránce Sevilly má zájem i Chelsea a PSG, oba kluby shodně krouží ale také okolo Koulibalyho. V létě se tak možná dost dobře dočkáme dominového efektu a je jen otázkou, který z obránců bude kostkou, který spustí řetězec událostí.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články