Zpět na » Primera Division » Novým trenérem Valencie se stal Gattuso

Primera Division - Novým trenérem Valencie se stal Gattuso

Novým trenérem Valencie se stal Gattuso © - Gennaro Gattuso je blízko angažmá ve Valencii

0

Líbilo se

01.06. - Bývalý úspěšný hráč AC Milán a později také trenér Neapole, je podle španělského tisku blízko angažmá na lavičce Valencie. Rodák z Kalábrije se v současné chvíli nachází v Singapuru s majitelem španělského klubu a očekává se, že dojde k dohodě a podpisu smlouvy.

Předmětem jednání mezi Gennaro Gattusem a Peterem Limem je dvouletá smlouva s opcí na třetí rok. První kontakty mezi oběma stranami proběhly před několika týdny při jednání v Miláně, od té doby se doladily detaily a nyní by už nic nemělo stát v cestě italského trenéra na lavičku Valencie.

Hlavním cílem katalánského klubu je splacení dluhů a zisk z prodeje hráčů ve výši 70 milionů eur. Podle deníku Marca se hlavní osobou, která urychlila dohodu mezi stranami, stala postava agenta Jorge Mendese, který působil v roli prostředníka už od finálového utkání španělského poháru.

Příchod Gattusa na lavičku Valencia je další sázkou v projektu Petera Lima, který je většinovým vlastníkem španělského klubu. Za osm let ve vedení singapurský magnát vystřídal osm trenérů, ale ani jeden na lavičce nevydržel. Před Gattusem své štěstí zkoušeli postupně Pizzi, Nuno, Neville, Ayestarán, Prandelli, Marcelino, Gracia a Bordalás.

Poslednímu jmenovanému, trenérovi Bordalásovi, který má ve Valencii smlouvu do června 2023, Valencie vyplatí odstupné ve výši 700.000 eur. Oficiálně se ovšem o tom, že už není trenérem, rodák z Alicante dozvídá až nyní z médií, jelikož o svém vyhazovu nebyl dopředu vedením klubu nijak informován.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Nejnovější články