Zpět na » Primera Division » Jakou strategii chystá Real Madrid na léto?

Jakou strategii chystá Real Madrid na léto?

Jakou strategii chystá Real Madrid na léto? © goadnews.com - Bude Aurelien Tchouameni novou posilou Realu Madrid?

1

Líbilo se

31.05. - Trenér Carlo Ancelotti vedení Realu Madrid potvrdil, že si do příští sezóny představuje posily na třech postech, zároveň se ale očekává velký výprodej a zúžení kádru. Největším otazníkem nadále zůstává, kdo posílí útočné řady Realu poté, co nabídku přestupu postupně odmítl Haaland i Mbappé.

Brazilská stálice Realu Madrid, Marcelo, si rozlučku s dresem Bílého baletu nemohl naplánovat lépe. Rozloučil se s ušatým pohárem nad hlavou. Bale a Isco svým způsobem také. Po dlouhých letech ve službách klubu se jim dostalo zaslouženého potlesku divácké rodiny. Výše zmínění hráči jsou třemi jistotami odchodu, ale „výprodej“ Realu nekončí.

Florentino Pérez, José Ángel Sánchez a Carlo Ancelotti se již společně sešli, aby naplánovali sestavu evropských šampionů pro příští sezónu. Ne že by do vítězné sestavy bylo potřeba zasahovat, ale určité nedostatky v týmové hře projevovaly a ty je potřeba odstranit. Základním stavebním kamenem pro trenéra i klub je udržet si pozitivního ducha současné sestavy a postupně do ní zapracovat nováčky, jako se to povedlo s Alabou v minulé sezóně.

Jak je již známo, Aurélien Tchouaméni, je jedním z cílů Realu Madrid. Tento defenzivní záložník byl spojován s Bílým baletem v mnoha situacích a jeho přestup byl pouze pozastaven až do chvíle, kdy bylo jasné, že Kylian Mbappé Real neposílí. Podpis francouzského záložníka je tak nyní na spadnutí. AS Monako sice požaduje 80 milionů eur, což vedení Realu považuje za přemrštěnou částku, ale na druhou stranu je tento mladý Francouz žádaným zbožím. O jeho služby má mimo Realu zájem také Liverpool a PSG.

Tchouameni by po Rudigerovi mohl být druhou potvrzenou posilou. Jednání o jeho přestupu je v plném proudu a na uzavření smlouvy se spěchá. V prvních letech se počítá se střídavým nasazováním Tchouameniho a Casemira do sestavy a poté úplné přenechání postu francouzskému hráči.

Dalším postem, o jehož posílení usiluje Carlo Ancelotti, je post útočníka. V týmu jsou pevně zakořeněni Benzema, Rodrygo, Vinicius a Hazard. Do sestavy se nepočítá s Jovičem ani Marianem, kteří se zřejmě rozhodnou přijmout některou z nabídek přestupu. Srbský útočník je bedlivě sledován v AC Milán a Mariano má sice ještě rok platnou smlouvu, ta mu ale místo v sestavě nevykope.

Co se týká většího posílení útoku, vedení klubu má rozdílné názory na to, jakou strategii zaujmout. Někteří se domnívají, že není třeba bezhlavě hledat náhradu Benzemy a proto se může Real poohlédnout po hráči, kterého pošle obratem na hostování. Naopak se nezdá pravděpodobné, že by se Real znovu vrhnul mezi mladé hráče a riskoval, že sáhne vedle tak, jako se to stalo s Jovičem.

Post jedničky v brance je v Realu snad nejméně diskutovanou záležitostí, tím spíše po finálovém galapředstavení Coutoise. Pozice dvojky ale bude žhavým tématem. Lunin totiž bude chtít chytat a v Realu takové vyhlídky nemá. David Ospina, současný brankář Neapole, kterému 30. června vyprší smlouvy, je tak jednou z možností, které Real zvažuje. V hledáčku se objevil také mladý osmnáctiletý brankář Gabriel Slonina. O služby amerického gólmana ale projevilo zájem také Chicago Fire, nicméně pokud by Real Madrid mladíka přesvědčil k přestupu, jeho novým domovem by se stala s ohledem na jeho věk a nutnost adaptace nejdříve Castilla.

Nejpalčivějším problémem, kterému v současné chvíli vedení Realu čelí, je vyřešení budoucnosti Ceballose a Asensia. Oba hráči mají smlouvy do léta 2023 a Madrid se jich zbavovat nechce, čeká se ovšem na vyjádření samotných fotbalistů i s vidinou toho, že na ně místo v základní sestavě v dohledné době nečeká.

Andrea Suttnerová / marca.com

Nejnovější články