Zpět na » Primera Division » Po Realu Madrid s trénováním končím, říká Carlo Ancelotti

Po Realu Madrid s trénováním končím, říká Carlo Ancelotti

Po Realu Madrid s trénováním končím, říká Carlo Ancelotti © tuttosport.com - Real Madrid je Ancelottiho poslední štací

2

Líbilo se

03.05. - Italský stratég se do důchodu ještě nechystá, je na vrcholu své trenérské kariéry a spousta úspšchů na něj ještě čeká, ale do nového prostředí už se nevydá. Den, kdy se s Realem dohodne na ukončení spolupráce, tak bude jeho úplně posledním na lavičce.

V rozhovoru pro Prime Video se italský fotbalový trenér svěřil novinářům s tím, že Real Madrid bude jeho poslední trenérskou štací. „Po trénování Realu pravděpodobně skončím kariéru. Pokud se ale Madrid rozhodne, že mě tady bude chtít dalších deset let, pak budu trénovat ještě deset let. Po ukončení kariéry bych se rád více věnoval svým vnoučatům a užíval si dovolenou s mou ženou. Je spousta věcí, které jsem v uplynulých letech zanedbával a na které konečně budu mít čas,“ potvrdil italský trenér, Carlo Ancelotti.

Rád bych cestoval na spoustu míst, kde jsem nikdy nebyl. Chtěl bych se vydat do Austrálie, nikdy jsem nebyl v Rio de Janeiro. Chtěl bych navštěvovat častěji svou sestru. Bohužel ale nejde stíhat všechno a já na tyto věci budu mít dostatek času až ukončím trenérskou kariéru,“ dodal Carlo Ancelotti. S Bílým baletem italský trenér dosáhl na svůj první titul v La Lize a zároveň zkompletoval sbírku ligových titulů z pěti největších evropských šampionátů: Serie A s AC Milán, Premier League s Chelsea, Ligue 1 s PSG, Bundesliga s Bayernem a La Liga s Realem

Velkou zásluhu na posledním ligovém triumfu Realu Madrid má jeho útočné eso, Karim Benzema. „Jednou z jeho velkých předností je jeho kontinuita v čase. Karim Benzema se stále vyvíjí a posoubá dopředu. V jeho kariéře neexistují výkyvy nahoru a pak zase dolů. Pravděpodobně se nyní nachází na úplném vrcholu. Není možné ho trénovat nebo režírovat, Karima prostě musíte využít v jeho plném potenciálu.“

Je to velký hráč, úžasný profesionál, zároveň velmi skromný. Karimovi není potřeba něco říkat, to je pravda. Spoustu utkání rozhoduje on sám a je rozdílovým hráčem. Za zády má ale silný tým, který mu pomáhá držet se na vysoké úrovni. Věřím, že v letošní sezóně vyhraje Zlatý míč,“ dodal trenér Realu Madrid, Carlo Ancelotti.

Andrea Suttnerová / tuttosport.com, primevideo

Noviny
Nejnovější články