Zpět na » Liga mistrů » Podepsalo se nad semifinálovým vyřazením Manchesteru City špatné střídání Pepa Guardioly?

Liga mistrů - Podepsalo se nad semifinálovým vyřazením Manchesteru City špatné střídání Pepa Guardioly?

Podepsalo se nad semifinálovým vyřazením Manchesteru City špatné střídání Pepa Guardioly? © sky.com - Pep Guardiola

1

Líbilo se

05.05. - Real Madrid znovu šokoval fotbalový svět, když v nastaveném čase a následném prodloužení rozhodl o vyřazení favorizovaného Manchesteru City. Po utkání se mluvilo o řadě šťastných momentů, ale i o netradičním střídání na straně jindy přesného Guardioly. Ten se tentokrát pod výsledek utkání nepodepsal tím nejlepším způsobem.

Manchester City byl od počátku letošní sezony Ligy mistrů jedním z největších favoritů, jelikož není žádým tajemstvím, jakou prioritou je pohár pro majitele klubu a samozřejmě i pro Pepa Guardiolu. Ten nejcennější pohárovou trofej vyhrál naposledy s Barcelonou a sám několikrát přiznal, že s City se již musí prosadit.

Po domácím vítězství v poměru 4:3 šel Guardiola do odvety jako favorit a po gólu Mahreze mu vše hrálo do karet. Krátce před vstřelením první branky zápasu šel překvapivě dolů jindy nepostradatelný Kevin De Bruyne a City se začali více soustředit na udržení výsledku, zdržování hry a brnkání na nervy hráčů Realu Madrid.

Na druhé straně provedl Carlo Ancelotti oživení sestavy, když do hry poslal "mladé pušky" a zejména 21letý Rodrygo byl trefou do černého, když v nastaveném čase srovnal skóre a dodal Bílému potřebné sebevědomí.

V prodloužení pak dílo dokonal kdo jiný než Karim Benzema. Na hře Citizens se projevila absence lídra zálohy, který mimo jiné dodává hře potřebné sebevědomí. To se İlkay Gündoğanovi nepodařilo, i když Manchester měl i nutnou dávku smůly, zejména při šancích Grealishe.

Mnoho chvály nešlo ani na adresu Raheema Sterlinga, který se po svém příchodu soustředil hlavně na časté pády, avšak bez reakce sudího. Jeho střídání společně se změnou kolem De Bruyneho fanoušci po utkání rychle odsoudili a někteří dokonce volali po odvolání samotného Guardioly.

Je však velmi nepravděpodobné, že by se klub se španělským taktikem rozloučil, jelikož mu letos pravděpodobně doručí další mistrovský titul a pokud se mu podaří získat Erlinga Haalanda, jeho šance v Lize mistrů v příští sezoně opět porostou.

Redakce / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články