Zpět na » Premier League » Mourinho prozradil, proč se Memphis Depay nedokázal prosadit v Manchesteru United

Premier League - Mourinho prozradil, proč se Memphis Depay nedokázal prosadit v Manchesteru United

Mourinho prozradil, proč se Memphis Depay nedokázal prosadit v Manchesteru United © goal.com -

1

Líbilo se

19.07. - Nová akvizice Barcelony Memphis Depay se na Old Trafford nedokázal prosadit a byl to právě José Mourinho, který v té době trénoval Red Devils. Portugalský trenér v každém případě tvrdí, že nepochyboval o jeho hráčských schopnostech a doufá, že na Camp Nou zažije úspěšně období.

Depaye přivedl v květnu roku 2015 na Old Trafford tehdejší trenér Luis van Gaal za 25 milionů liber z Eindhovenu s vizitkou nejlepšího střelce nizozemské ligy.

Bohužel, obrovská očekávání ze strany fanoušků, či velký tlak spojený s magickou sedmičkou na jeho zádech nedovolil Depayovi naplno prokázat jeho potenciál.

Pod manažerem Louisem van Gaalem odehrál 33 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly. Pod vedením Mourinha to bylo pouhých 8 zápasů.

Po roce a půl se nakonec rozhodl pro změnu, která přišla v podobě přestupu do francouzského týmu Olympique Lyon.

Tam patřil mezi největší hvězdy týmu, a po dobrých výkonech si nyní vysloužil přestup do Barcelony.

Depay přiznal, že nebyl v Manchesteru úplně spokojen a nedokázal navázat na své výkony z PSV.

„Po celou dobu na mě směřovala jen kritika a vůbec jsem nebyl sám sebou. Fotbal mě netěšil, neměl jsem ze sebe radost a nemohl jsem hrát. Jsem stejně dobrý jako jsem byl v Manchesteru United, ale nyní podávám konzistentní výkony.”

Depay
Mourinho v rozhovoru pro talkSPORT vysvětlil, proč se Depay v Manchesteru United nedokázal prosadit a jeho dobrodružství na Old Trafford skončilo předčasně.

„Dobrý člověk, opravdu dobrý člověk. Je to opravdu dobrý profesionál, ale lidé se na něj mohou dívat a myslet si, že je to jen další diskotéka. Je to dobrý profesionál, myslím, že teď v Lyonu dosáhl toho, co hráči někdy potřebují,” řekl Mourinho.

„Někdy se dostanou příliš rychle do velkých klubů, kde nejsou připraveni se s tím vyrovnat a pochopit, že v těch velkých klubech existuje konkurence a nemůžete hrát po celou dobu. Jsou tam fantastičtí hráči, kteří bojují o vaši pozici. Ztratí trochu smysl pro realitu a začnou se chovat jako děti, což se v případě Depaye nakonec i stalo, vysvětlil Mourinho.

„Když se rozhodl odejít do Lyonu, byl to pro něj skvělý přestup. Nyní odchází do Barcelony zralý a v dobrém fotbalovém věku. Věřím, že fotbalová kultura Barcelony mu pomůže v této důležité části jeho fotbalové kariéry. Mám na něj však dobré vzpomínky a opakuji: Byl dobrý profesionál," uzavřel bývalý trenér Manchesteru United.

Gabriela Průšová / manchestereveningnews.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 19.07. Odpovědět

Memphis hlavně v United řešil svůj vozový park

Kuzma

Přesně. Kokotko co dostal ranec. Tohle můžeme očekávat i u Sancha. Hlavně, pokud zůstane Pogba.

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články