Zpět na » Primera Division » Barcelona i Real Madrid zůstávají v projektu fotbalové Superligy

Primera Division - Barcelona i Real Madrid zůstávají v projektu fotbalové Superligy

Barcelona i Real Madrid zůstávají v projektu fotbalové Superligy © goal.com -

1

Líbilo se

23.04. - Všech šest anglických fotbalových klubů, tři italské a také Atlético Madrid oznámily odchod z projektu Evropské superligy (ESL). Prezident fotbalové Barcelony Joan Laporta však nadále podporuje vznik projektu, který dosud opustilo deset z dvanácti zakládajících klubů a kromě Blaugranas v něm zůstal už jen Real Madrid.

Existence superligy je nevyhnutelná. Není tajemstvím, že elitní kluby produkují nejvíce finančních prostředků a proto musí mít větší slovo i při jejich rozdělování. Někteří zakladatelé projektu se po jeho představení dostali pod obrovský tlak, ale myšlenka stále žije." řekl Laporta.

Katalánci utratili loni na platy nejvíce ze všech klubů, během pandemie utrpěli obrovské finanční ztráty a navíc se snaží podepsat nový kontrakt s hvězdným Lionelem Messim.

Klub má řadu důležitých investic, platy jsou velmi vysoké a kromě sportovního hlediska je třeba myslet i na tyto faktory," vysvětlil Laporta, který naznačil, že pro úspěch ESL je ochoten debatovat o kontroverzním pravidle, které 15 zakládajícím klubům zaručuje pravidelnou účast: Je důležité, aby byla soutěž atraktivní pro lidi a zároveň jsme zachovali principy soutěživosti."

O tom, zda bude Barcelona i nadále součástí superligy však rozhodne až hlasování členů klubu. Vedení k němu však neplánuje přistoupit hned.

Než k němu přistoupíme, je třeba udělat hloubkovou analýzu důvodů, které vyvolaly takovou reakci veřejnosti. Teprve pak budeme schopni zvážit a případně přepracovat původní návrh tak, aby byl v souladu se zájmy všech zúčastněných. Chceme-li se vyhnout jakémukoli unáhlenému rozhodnutí, musíme analýze věnovat veškerý potřebný čas," stojí v prohlášení klubu.

Projektu se nevzdává ani prezident Realu Madrid a plánovaný první předseda ESL Florentino Pérez, podle kterého je projekt prozatím v pohotovostním režimu. Juventus Turín a AC Milán si ve svých středečních prohlášeních nechali otevřenou možnost připojit se k němu později.

Gabriela Průšová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 24.04. Odpovědět

Smajlík 2 taková fotbalová visegradská čtyřka..taky můžou potajnu pořádat gay haldapich Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz

FCB a Real ať si hrajou El Clasico třeba 5x do týdne ! Superliga je krávovina !!! Smajlík 14

pavelprvni
Reklama
Reklama
Nejnovější články