Zpět na » Primera Division » Koeman kritizuje VAR, média naopak Messiho

Primera Division - Koeman kritizuje VAR, média naopak Messiho

Koeman kritizuje VAR, média naopak Messiho  © i2.wp.com -

0

11.04. - Lionel Messi ve svém možná posledním El Clásicu opět neskóroval, fotbalisté Realu Madrid naopak pokračují ve spanilé jízdě a útočí na obhajobu ligového titulu. Čtyři dny poté, co Bílý balet zdolal v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů Liverpool 3:1, přišel další skvělý zápas, tentokrát v La Lize. V derby španělských gigantů vyhrál nad Barcelonou 2:1.

Real Madrid zdolal v La Lize katalánský velkoklub dokonce potřetí za sebou, což se stalo poprvé od roku 1978.

Odvedli jsme si svou práci a těšíme se ze zaslouženého vítězství. Nebylo to ale jednoduché, některé části zápasu byly hodně komplikované," prohlásil trenér Realu Madrid Zinedine Zidane.

Jsme na čele tabulky, ale nic to nemění na tom, že musíme vytrvat v tvrdé práci. Odteď bude každý zápas jako naše finále," dodal Francouz.

Lionel Messi nevstřelil gól už v sedmém El Clásicu za sebou. Naopak Karim Benzema opět předvedl svou extratřídu, když si ve 13. minutě naběhl na centr Vázqueze a patičkou překonal překvapeného brankáře Blaugranas. Byl to 25. gól v podání 33letého Francouze v aktuální sezoně.

Za patnáct minut bylo skóre už 2:0. Míč z přímého kopu Kroose dvakrát nechytatelně změnil směr po teči Alby a Desta.

Po hodině hry se dočkali také hosté, když netradiční střelec Óscar Mingueza proměnil v gól přihrávku Alby. V samém závěru nastavení mohla Barcelona dokonce vyrovnat, ale střídající Ilaix Moriba trefil pouze břevno branky Thibauta Courtoise. To už hráli domácí bez vyloučeného Casemira, který viděl v průběhu dvou minut dvě žluté karty.

Katalánci měli tradičně vysoké držení míče (69 %) a celkově předvedli 18 střeleckých pokusů. Přesto přišli o sérii 19 zápasů bez prohry v La Lize, z toho šestnáct bylo vítězných.

Můžeme být právem nešťastní z tohoto výsledku. V prvním poločase jsme nehráli dobře, ale ve druhém jsme se zlepšili a mohli dosáhnout na další góly. V závěru jsme měli zahrávat pokutový kop, nevím, proč nezasáhl VAR," zhodnotil trenér Barcelony Ronald Koeman.

Snažili jsme se do konce. Málem jsme i vyrovnali, ale nakonec to nevyšlo. Teď už nemáme osud ve vlastních rukou a v boji o titul se musíme spoléhat na zakopnutí soupeřů," prohlásil Sergi Roberto.

Vítězství v Clásicu je vždy výjimečné a zvlášť teď, když jsou rozdíly mezi týmy v čele tabulky tak malé. Dnes to pro nás bylo takové malé finále, ale pořád je toho ještě hodně před námi," zhodnotil obránce Realu Madrid Nacho Fernández. Právě tento hráč na pozici stopera spolu s Éderem Militaem nahradil zkušené zraněné duo Sergio Ramos - Raphael Varane.

Real v poslední době vítězí v El Clásicu i proto, že Lionel Messi neskóroval v těchto zápasech už 599 minut. Gólové suchoty proti Realu zaznamenal již v pěti ligových a dvou pohárových zápasech," napsal deník Marca.

Je však třeba zmínit, že Messi ve slavných zápasech pod značkou El Clásico nastřílel úctyhodných 26 branek, více než kdokoliv jiný. Souboje proti Realu odstartoval jako 19letý ještě v roce 2007 a při remíze 3:3 byl autorem hattricku.

Deník také připomněl, že oba vzájemné zápasy v jednom soutěžním ročníku ovládl Real Madrid naposledy ještě v sezoně 2007/08, a to za krátké éry trenéra Bernda Schustera.

Barcelona je po páté prohře v této sezoně La Ligy třetí o bod za oběma madridskými rivaly. Nejblíže čeká na svěřence Ronalda Koemana finále Copa del Rey proti Bilbau (17.dubna). Hrát se bude na Estadio de La Cartuja v Seville.