Zpět na » Primera Division » Real vyhrál El Clásico a posunul se do čela tabulky

Primera Division - Real vyhrál El Clásico a posunul se do čela tabulky

Real vyhrál El Clásico a posunul se do čela tabulky © dailymail.co.uk - Karim Benzema

0

11.04. - VIDEO Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v sobotním El Clásicu v rámci 30. kola La Ligy nad Barcelonou 2:1. Obhájce titulu se díky triumfu nad katalánským rivalem vyšvihl na první místo tabulky. Před Barcelonou mají svěřenci trenéra Zinedina Zidana jednobodový náskok. Jejich městský rival Atlético se však vrátí na první místo, když zaboduje v nedělním duelu na půdě Betisu Sevilla.

Real Madrid - FC Barcelona 2:1

Góly: 14. Benzema, 28. Kroos - 60. Mingueza

ČK: 90. Casemiro (Real)

Real Madrid: Courtois - Lucas Vazquez (43. Odriozola), Militao, Nacho, Mendy - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Valverde (62. Asensio), Benzema (72. Mariano), Junior Vinicius (72. Marcelo).

Barcelona: ter Stegen - Mingueza, Araujo (72. Moriba), Lenglet - Dest (46. Griezmann), Busquets (64. Roberto), de Jong, Alba - Messi, Pedri (81. Trincao) - Dembele (81. Braithwaite).

Základ vítězství ve 246. nejslavnějším derby položili hráči Realu hned v prvním poločase. Skóre otevřeli ve 14. minutě po rychlé akci, při které zaspala levá strana barcelonské defenzivy. Ta nechala Vazquezovi dostatek času a prostoru na přihrávku Benzemovi, který se prosadil elegantní patičkou k bližší tyči - 1:0. Kapitána Los Blancos před malým vápnem nedůsledně bránil Araujo a ter Stegen už nestihl zareagovat na jeho instinktivní koncovku.

Ve 28. minutě inkasovali hosté podruhé. Realu do velké míry pomohlo štěstí, když míč po Kroosově nevydařeném přímém kopu i s přispěním dvou šťastných odrazu skončil v bráně - 2:0. Ve vzduchu za chvíli visel i třetí gól Bílého baletu. Po rychlém protiútoku Juniora Viniciuse napálil do tyče Valverde, následnou dorážku Vazqueze chytil ter Stegen. Barcelona se mohla vrátit do hry v závěru prvního poločasu. Messiho pokus skončil na břevně, z následného rohu trefil argentinský útočník na zadní tyči pouze Courtoise.

Po hodině hry se už hosté radovali. K Minguezovi pronikla přihrávka z levé strany a volejem překonal brankáře Realu - 2:1. Dvougólový náskok mohl Realu už zanedlouho vrátit Junior Vinicius, jehož centr si málem srazil do vlastní brány Araujo. Vyrovnat se Barceloně skoro podařilo v 83. minutě zásluhou Alby, ale skóre se nezměnilo a hosté neuspěli ani se žádostí o penaltu po zákroku Mendyho. V závěru dostal červenou kartu Casemiro, ale Real těsný náskok udržel.