Zpět na » Primera Division » Jaké jsou Messiho podmínky pro setrvání v Barceloně? Posily nebo komunikace s vedením

Primera Division - Jaké jsou Messiho podmínky pro setrvání v Barceloně? Posily nebo komunikace s vedením

Jaké jsou Messiho podmínky pro setrvání v Barceloně? Posily nebo komunikace s vedením © Marca - Co musí splnit Barcelona, aby si udržela svůj drahokam?

0

Líbilo se

21.04. - Na veřejnosti zatím zůstává kolem Lionela Messiho a jeho smlouvy, která končí už 30. června, ticho, v zákulisí ale nepochybně přinejmenším průběžná jednání probíhají. Minulé léto Argentinec ve frustraci ze sezóny bez jediné trofeje málem klub svého srdce opustil, což Blaugranas i navzdory ústupkům, jež budou muset učinit, nemohou dovolit. Co si tedy dle dostupných informací kapitán mužstva od nového prezidenta Joana Laporty přeje?

1. Propracovanější strategie nákupů

Barca si po odchodech hráčů jako Xavi nebo Andrés Iniesta prochází takřka kompletní generační obměnou. Nákladné posily sice do jisté míry přišly, avšak ne zrovna v ideální formě a možná ani ne dostatečné míře. Další investice do řad spoluhráčů tedy bezesporu budou směrodatné nejen pro budoucnost klubu, ale i jeho dlouholeté opory číslo jedna.

2. Propracovanější strategie nákupů

Sportovní vedení katalánského gigantu čelí v posledních letech kritice za nestrategické kroky na přestupovém trhu. Nákupy Coutinha nebo Braithwaiteho, kteří v Katalánsku spíše než cokoliv strádají, dávají ze strategického úhlu pohledu pramálo smyslu a právě nedávnému bezhlavému pořizování fotbalistů by nejen rodák z Rosaria rád zabránil.

3. Messi jako mentor pro mladší kolegy

Velkou motivaci vidí LM10 v práci s nadějnými teenagery, jichž se v poslední době vyrojilo na Camp Nou hned několik. Rady od jednoho z nejlepších v oboru mohou třeba Ansu Fatimu či Ilaixi Moribovi enormně pomoci a posunout jejich fotbalovou vyspělost o úroveň výš.

S vítězstvím Laporty byl Messi nadmíru spokojen

4. Transparentní vztah s trenérem

Vzájemná spolupráce A-týmu, klubového vedení a trenérského štábu byla v době nedávné často alespoň na jedné z linií značně pochroumaná, čemuž by šestinásobný držitel Zlatého míče do budoucna rád předešel. Joan Laporta, kterého nedávné volby posunuly do čela organizace, by měl fungovat jako tmel celé struktury, což se mu zatím daří.

5. Přímý kontakt na představenstvo

Zamezit potyčkám uvnitř klubu hodlá Messi také jinou cestou. Žádá si pravidelné konverzace s vedením, včetně několikrát zmiňovaného Laporty, a částečně tak bude dohlížet na zdravý chod FC Barcelony. 58letý funkcionář přitom má s Lionelem vynikající vztah, který jistě doufá, že bude moci po prodloužení jeho kontraktu udržet.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, eurosport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články