Zpět na » Liga mistrů » Félixovi v Barceloně chutná. Proti Antverpám dal 2 góly, na 1 přihrál a byl mužem zápasu

Félixovi v Barceloně chutná. Proti Antverpám dal 2 góly, na 1 přihrál a byl mužem zápasu

Félixovi v Barceloně chutná. Proti Antverpám dal 2 góly, na 1 přihrál a byl mužem zápasu © iconsport.photo - Joao Félix pálí ostrými

1

Líbilo se

20.09. - Joao Félix ve svých prvních dvou zápasech za Blaugranas zavírá pusu kritikům, včetně mě. Za Barcelonu podává výborné výkony a včerejší zápas s belgickými Antverpami v Lize mistrů byl vygradováním toho, co předvedl o víkendu s Realem Betis. 2 góly a asistence navrch, muž zápasu a důkaz toho, že Barcelona a post levého křídla by mu mohla sedět.

Joao Félix je už od své první sezóny mezi profíky spojován s obrovským tlakem. Za první tým Benficy předváděl úžasné výkony a po sezóně se Atlético rozhodlo, že za něj zaplatí 123 milionů eur a bude z něj jeden z nejdražších hráčů historie. Félix se ale nedokázal prosadit tak, jak by si představoval, přetrhal dobré vztahy se Simeonem, který ho už v týmu nechtěl. Jaro 2023 strávil v Chelsea, ale požadovky Atlética na trvalý přestup byly nepřijatelné. Los Rojiblancos tak nezbylo nic jiného, než v poslední den přestupového období posvětit jeho hostování v Barceloně.

Félix v rozhovoru s Fabriziem Rimanem během léta řekl, že hrát za Barcelonu je jeho snem a že doufá, že si ho dokáže spnit. Nakonec se poštěstilo, ačkoliv jsou okolo tohoto přesunu pochyby. Kde by měl Félix hrát? On přece není křídlo. Konzistentní není od doby, co do Atlética přišel. Je brzy hodnotit po dvou zápasech, ale musím uznat, že je tu potenciál na to, aby to byl ohromný sukces. Jsem jedním z Félixových kritiků, protože je to hráč s talentem od boha, který ho ale nevyužívá nebo si možná jen vybral špatný klub na přestup. Každopádně má na mnohem víc.

O víkendu Félix pomohl k demolici Realu Betis. Na levém křídle byl výborný, dokonce skóroval a ačkoliv se mu příliš nedařilo v osobních soubojích a driblingu, Hector Bellerín to měl ohromně těžké. Včera byl na této pozici v základní sestavě proti belgickým Antverpám. A byl to šílený uragán. Otevřel skóre přesnou ránou do dolního růžku branky Jeana Buteze, na což navázal gólovou přihrávkou na Roberta Lewandowskiho. Ve druhé půli si na zadní tyči naskočil na parádní centr Raphinhy a rozhodl o vítězství 5:0. Jen tak dále. Tohle je ten Félix, kterého chceme vidět.

Joao Félix

David Suchý / uefa.com

Noviny
Nejnovější články