Zpět na » Premier League » Nejdřív RC Štrasburg a teď Sporting Lisabon? Majitelé Chelsea chtějí získat podíl v dalším klubu

Nejdřív RC Štrasburg a teď Sporting Lisabon? Majitelé Chelsea chtějí získat podíl v dalším klubu

Nejdřív RC Štrasburg a teď Sporting Lisabon? Majitelé Chelsea chtějí získat podíl v dalším klubu © iconsport.photo - Todd Boehly má s klubem velké plány

0

Líbilo se

21.09. - Před nedávným časem, majitelé Blues získali podíl ve francouzském Štrasburku a mají v plánu expandovat dál. Minulý týden deník Telegraph tvrdil, že majitelé Chelsea Behdad Eghbali a Todd Boehly mají zájem o získání podílu ve Sportingu CP.

Publikace tvrdí, že existují vážné plány na převzetí menšinového podílu ve Sportingu a to jen několik měsíců poté, co vedení Chelsea získalo většinový podíl ve francouzském Štrasburku. Strana Ligue 1, do níž majitelé Chelsea investovali 65 milionů liber, bude sloužit jako destinace pro rozvoj hráčů, přičemž Eghbali a Boehly chtějí přijmout model více klubů, který v posledních letech přijaly největší evropské mocnosti.

Pokud by se však Sporting do takového projektu zapojil, vyvolalo by to pozdvižení v celém evropském fotbale. Lisabonský celek je devatenáctinásobným portugalským mistrem a historicky vítězem Poháru vítězů pohárů UEFA.
Chelsea, která navázala spojení se Sportingem, se však možná posunula o krok blíže: ESPN tvrdí, že klub je blízko k dohodě o investici ve výši 404 milionů liber od americké společnosti Ares Management, která má pomoci financovat plány na rozšíření.

Podle publikace se Chelsea setkala s různými potenciálními investory, protože se snaží získat finanční prostředky na další rozvojové projekty. Ares, správce alternativních aktiv, se údajně blíží dohodě o poskytnutí kapitálové injekce.

Očekává se, že nové peníze budou součástí fondu, který má Chelsea pomoci buď přestavět Stamford Bridge, nebo se přestěhovat na nový stadion. Investice by se rovněž použila na zlepšení tréninkové základny klubu v Cobhamu a na model více klubů, který je podle Boehlyho a Clearlakea nezbytný pro budoucí růst.

Klub by tento model využil k tomu, aby mladým hráčům Chelsea umožnil cestu do vrcholového fotbalu. Nemusí to však nutně být první tým Chelsea, protože Blues by spíše rozvíjeli aktiva, která by později prodali, aby zůstali v souladu s pravidly finanční fair play.

Petr Magasanik / sportbible.com

Nejnovější články