Zpět na » Primera Division » Atlético Madrid za Félixe požaduje 80 milionů eur. Zvládne to Barcelona?

Atlético Madrid za Félixe požaduje 80 milionů eur. Zvládne to Barcelona?

Atlético Madrid za Félixe požaduje 80 milionů eur. Zvládne to Barcelona? © iconsport.photo - Joao Félix

0

Líbilo se

08.10. - Joao Félix se dočkal svého vysněného přesunu do Barcelony. Problémem ale je, že zatím se jedná o hostování bez opce, kterou si Barcelona kvůli finančním regulím nemůže dovolit. Atlético Madrid si tedy může říct kolik chce klidně na konci sezóny a částka může stoupat. Aktuálně klub z Madridu za nejdražšího hráče své historie požaduje 80 milionů eur.

Joao Félix započal onu éru šílených prodejů Benficy Lisabon. Za sebu měl jednu etrémně pvedenou sezónu v prvním týmu, talent z něj přímo stříkal, ale 123 milionů eur, které Atlético Madrid zaplatilo, to je totální šílenost. A také že je to jeden z nejhorších přestupů fotbalové historie. Félix byl náhradou za Griezmanna. Úrovni francouzského útočníka v Atléticu Madrid se ale ani jen nepřiblížil. Byl nekonzistentní a výsledkem byl po 3 a půl letech odchod na hostování do Chelsea, po kterém řekl, že jeho snem je Barcelona.

Fanoušci Atlética to moc dobře nevzali a poničili Félixovu plaketu před stadionem. Asi se ale není čemu divit, když vám tohle řekne hráč za 123 milionů eur. U Félixe byly i problémy s koučem Simeonem, jenž na rovinu řekl, že ho v týmu nechce. Félix se tak nakonec dočkal a v rámci hostování zamířil do jeho vysněné Barcelony. Start měl fantastický a ačkoliv v posledních zápasech nemá čísla, vždy je vidět a patří mezi nejlepší na hřišti. Není tedy překvapením, že obě dvě strany budou mít zájem o pokračování ve spolupráci.

Jenomže hostování Félixe nezahrnuje opci, takže portugalský útočník může být obětí Atlética Madrid. Pokud bude Félix celou sezónu v takhle brutální formě, Atlético může s požadovanou částkou libovolně hýbat a víme, jaké jsou barcelonské finanční problémy. Navíc se začala vážně řešit její korupce a není vůbec jisté, jak to s klubem bude. Prozatím ale Atlético bude za svého útočníka požadovat 80 milionů eur. Už to zní v aktuální situaci pro Barcelonu nepřijatelně a Deco se bude muset hodně snažit, aby byl schopen to v rámci regulí splnit.

Joao Félix

David Suchý / as.com

Nejnovější články