Zpět na » Primera Division » Barcelona chystá nabídku na Joaa Félixe. Atlético zřejmě nebude mít na výběr

Barcelona chystá nabídku na Joaa Félixe. Atlético zřejmě nebude mít na výběr

Barcelona chystá nabídku na Joaa Félixe. Atlético zřejmě nebude mít na výběr © iconsport.photo - Joao Félix

0

Líbilo se

30.08. - Sám veřejně vyslovil, že jeho snem je hrát za Barcelonu. Fanoušci Atlética to pochopitelně moc dobře nevzali, poničili jeho plaketu před stadionem a netrpělivě čekají na to, až Joao Félix z klubu odejde. Ale kam? Atlético má nechutně přehnané nároky, které je schopná splnit akorát Saudská Arábie, kam Félix nechce. 2 dny před koncem přestupového okna přichází čas pro Barcelonu.

Joao Félix je odchovancem Benficy. Jako klenot prošel přes všechny věkové kategorie, než přišla sezóna 2018/19. Tu ani nezačínal jako hráč prvního mužstva. Ale dokončil jí s 15 góly a 7 asistencemi za 26 ligových zápasů. Výborně se předvedl i v play-off Evropské ligy. Po sezóně o něj byl zájem, ale Benfica se obrnila výstupní klauzulí. Šílených 123 milionů eur zaplatilo Atlético Madrid. Jeden z nejdražších přestupů historie. Félixovi nebylo ani 20 a měl za sebou jedinou sezónu mezi dospělými. A tak to taky dopadlo.

Bylo opravdu vidět, že tohle je talent od pána boha. Neskutečný hráč, na kterého toho bylo prostě moc. Hlava v oblacích, jeden zápas jako bůh, 3 jako průměrák. Tak bychom mohli shrnout kariéru Joaa Félixe v Atléticu Madrid, která se po 4 letech nachýlila ke konci. Minulá sezóna byla katastrofa. Simeone řekl, že ho v týmu nechce a po půl roce jako náhradník Atlética odešel do Anglie zachraňovat Chelsea. Nějaký výrazný úspěch to ale taky nebyl. Félix se vrátil do Atlética, byl s týmem v Jižní Koreji, ale už za něj hrát nechce.

Joao Félix

V jednom z rozhovorů dokonce řekl, že by chtěl odejít do Barcelony, která je jeho snem. Po 4 letech v Atléticu paráda ne? Vandalismus fanoušků před stadionem neschvaluji, ale dovedu ho pochopit. Félix je prostě zrádce a jeho chování za poslední rok je prostě nepřijatelné. Zároveň se ale nedá chápat Atlético Madrid. Jak můžete za hráče, jenž nedokázal ani z poloviny za 4 roky naplnit svůj potenciál, požadovat přes 100 milionů eur, to opravdu nechápu. Ano, lákadlo na kluby ze Saudské Arábie dobré, ale Félix chce zůstat v Evropě.

Jsou ale dva dny do konce přestupového období a Atlético už moc na výběr mít nebude. Když Félix zůstane, nebude hrát, jeho hodnota bude čím dál více klesat a ani kluby typu Al-Ittihad za něj nedají částku jako nyní. A proto přichází šance pro Barcelonu. Atlético dost možná nebude mít jinou možnost, než nabídku Blaugranas příjmout. Klub aktuálně zkoumá své možnosti v rámci finanční fair-play a chystá nabídku, která klub nepoškodí a La Liga jí posvětí. Félixovi se tedy může během následujících dvou dní splnit jeho sen. Potřebuje ho Barcelona, hodí se tam? Pochybuji.

Joao Félix

David Suchý / 90min.com

Noviny
Nejnovější články