Zpět na » Evropská liga » Fanoušci stojí za Mourinhem, jeho budoucnost v AS Řím ale není jistá

Evropská liga - Fanoušci stojí za Mourinhem, jeho budoucnost v AS Řím ale není jistá

Fanoušci stojí za Mourinhem, jeho budoucnost v AS Řím ale není jistá © iconsport.photo - José Mourinho v utkání AS Řím - Salernitana

0

Líbilo se

01.06. - Otřesení, dojatí Dybalovými slzami, polemizující nad výkony hlavního rozhodčí a děkující týmu za odvedenou práci. Více než dvacet tisíc fanoušků, kteří přihlíželi dramatickému finále v Budapešti, se shodlo na tom, že má AS Řím za sebou skvělou sezónu a José Mourinho musí na lavičce zůstat i v příštím roce. Na stole má ale portugalský trenér nabídku od národní federace či PSG, ke kterým se v probíhající sezóně nechtěl vyjadřovat a svou budoucnost bude řešit až nyní.

Mnozí z fanoušků AS Řím vyběhli ze stadionu ihned po Montielově penaltě, která přisoudila vítězství v Evropské lize Seville, jiní si počkali na slavnostní ceremoniál, aby zůstali týmu nablízku poté, co ze sebe giallorossi v průběhu celého turnaje vydali maximum.

Chyby v utkání i penaltovém rozstřelu nesmažou skvělou sezónu, kterou má AS Řím za sebou. Pak se ale sociálními sítěmi začnou šířit Mourinhova slova, která zavání ultimátem. „Nezasloužím si to, hráči si to nezaslouží.“ A tifosi s portugalským trenérem souhlasí. Special One v Římě musí zůstat, ale jen za určitých podmínek. Takhle to nejde. „Jsem tu, abych uskutečnil tříletý projekt,“ hlásil José Mourinho před nástupem na lavičku. První rok vyhrál Konferenční ligu, nyní byl krůček od triumfu v Evropské lize.

José Mourinho by rád zůstal, ale jeho slova jsou nyní naplněna hořkostí a zklamáním.V pondělí odjíždím na dovolenou a dovolená je dovolená. Do té doby je ale spousta času, abychom si s vedením AS sedli a promluvili. Zcela objektivně říkám, že nevím jestli v klubu zůstanu. Rád bych zůstal, ale já i moji hráči si zasloužíme více.

Už mě unavuje být trenérem a zároveň být tím, kdo nastavuje tvář a říká, že jsme byli poškozeni,“ naznačil zklamání z toho, že majitelé klubu od chvíle kdy AS převzali, nikdy veřejně nevystoupili. „Nikdo mě v poslední době nekontaktovat s nabídkou práce a pokud se tak stane, první se to dozví AS Řím. Když mě v prosinci kontaktovala portugalská reprezentace, učinil jsem tak a udělám to znovu, ale opakuji, s nikým nyní v kontaktu nejsem.“

José Mourinho tak alespoň částečně oddálil možné spekulace o tom, že by v létě měl usednout na lavičku PSG, možná ale jen na čas. O víkendu totiž giallorossi zakončí ligovou sezónu a účty se budou předkládat až v úplné závěru. AS Řím stále bojuje o to, jakou soutěž si v příštím roce v pohárové Evropě zahraje a případný pokles od Konferenční ligy by byl velmi bolestný a mohl by být začátkem opravdového konce José Mourinha na lavičce AS Řím.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com, gazzetta.it, espn.com

Nejnovější články