Zpět na » Evropská liga » Gonzalo Montiel: Nenápadný penaltový hrdina

Gonzalo Montiel: Nenápadný penaltový hrdina

Gonzalo Montiel: Nenápadný penaltový hrdina © iconsport.photo - Gonzalo Montiel se stal opět hrdinou

1

Líbilo se

01.06. - Angažmá v Seville si asi po svém příchodu představoval jinak. Měl nahradit Jesuse Navase, ale ten je i ve svých 37 letech ve velké formě a skvělé kondici. Gonzalo Montiel je náhradníkem. I tak ale prožil životní sezónu. Vzal na sebe rozhodující penaltu ve finále mistrovství světa a to stejné udělal včera ve finále Evropské ligy. V obou případech mu to vyšlo a stal se hrdinou.

Gonzalo Montiel je odchovancem slavného argentinského klubu River Plate. Hrál za něj už od nejnižších kategorií a v 19 letech začal hrát za první tým. Postupem času posbíral 140 startů, stal se argentinským mistrem a slavil i zisk Copa Libertadores. V roce 2021 se ale rozhodl, že je čas na přesun do Evropy. Vybral si Sevillu, kde měl pomalu začít s nahrazováním legendy Jesuse Navase. Tento pravý bek ale jako kdyby nestárnul a ve 37 letech stále šlape na jedničku. Z Montiela je náhradník, který si za dvě sezóny připsal jen necelých 2600 minut.

I přes to, že nedostává tolik minut, kolik by si přál, na tuto sezónu v životě nezapomene. 26letého beka vzal Lionel Scaloni na mistrovství světa do Kataru. Montiel nebyl klíčovou postavou. Odehrál 4 zápasy, přičemž v základní sestavě byl jen při skupinové výhře 2:0 nad Mexikem. Ve finále šel do hry na prodloužení a na hru jeho příchod nijak zvláštní dopad neměl. Jenže v penaltovém rozstřelu mohl cítit tlak celého světa. Vzal si penaltu, která mohla z Argentinců udělat mistry světa. Proměnil a stal se nesmrtelným národním hrdinou, i když tak trochu v pozadí.

Montielova penalta ve finále mistrovství světa

Včera měla Sevilla šanci se posedmé stát vítězem Evropské ligy. Ve finále narazila na mistra finálových zápasů Josého Mourinha s jeho AS Řím. Gonzalo Montiel přišel do hry za stavu 1:1 až v 97. minutě za Jesuse Navase. Ani tentokráte nebyl pro nadstavbu zápasu důležitou postavou. Ale šlo se opět do penalt. Stopeři AS Řím Mancini a Ibaňéz ale nedali a Montiel stál na začátku 4. série před rozhodujícím kopem. Nedal. VAR ale odhalil špatné postavení gólmana Patrícia a Montiel měl šanci na reparát, kterou využil. Hrdinou už je nyní i v Seville.

Montielova penalta ve finále Evropské ligy

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články